Grupas "Līvi" dibinātājam Jurim Pavītolam - 70

TVNET
Grupas "Līvi" dibinātājam Jurim Pavītolam - 70
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Juris Pavītols
Juris Pavītols Foto: publicitātes

Otrdien, 23. aprīlī, 70 gadu dzimšanas dienu svin Liepājas mūziķis, viens no grupas “Līvi” dibinātājiem Juris Pavītols. 

Lai atzīmētu savu jubileju un, kā saka pats, “reizi desmit gados uzkāptu uz skatuves”, Juris Pavītols 6. maijā plkst.19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” aicina uz savu 70 gadu jubilejas koncerts “Starp debesīm un zemi”.

“Šis varētu būt mans trešais nopietnais jubilejas koncerts, kas notiek reizi desmit gados. Ja ir jubileja, tad jārāda viss labākais. Tādēļ koncertā skanēs dziesmas no laika, kad sāku nodarboties ar mūziku un rakstīt dziesmas – no 1972. gada, pirmās mīlas dziesmas un rokbalādes. Koncertā esmu aicinājis piedalīties tās grupas un mūziķus kopš tiem laikiem – cik  nu varēju savākt. Un, tā kā esmu pedagogs gan Liepājas Universitātē, gan Priekules Mūzikas un mākslas skolā, esmu aicinājis piedalīties arī savus audzēkņus, tostarp Lejaskurzemes simfonisko orķestri, kurā muzicē gan pedagogi, gan labākie audzēkņi,” saka mūziķis. 

Koncertā piedalīsies dziedātāji Ieva Akuratere, Igo, Ingus Ulmanis, aktieris Juris Bartkevičs, komponists Mārtiņš Brauns, mūziķi Aivars Hermanis, Vilnis Krieviņš, Ritvars Knesis, Valdis Skujiņš, Raimonds Gabaliņš, blūzmenis Ainars Pūpols, Juris Volkovs, Norlands Millers, Linards Tiļugs, Helmūts Audars, Matīss Pavītols, grupa „Saime” ar Ināru Rubīnu un Andri Riekstiņu, pūtēju grupa, Priekules mūzikas un mākslas skolas vokālais ansamblis, Lejaskurzemes simfoniskais orķestris (diriģents Mārtiņš Bergs). 

Grupas Līvi dibinātājs Juris Pavītols uzstājas festivāla Bildes koncertā Liepājnieki Rīgā jeb Nezāles neiznīkst... kinoteātrī Rīga.
Grupas Līvi dibinātājs Juris Pavītols uzstājas festivāla Bildes koncertā Liepājnieki Rīgā jeb Nezāles neiznīkst... kinoteātrī Rīga. Foto: Ieva Čīka/LETA

“Ar šo koncertu būs iespēja ieskatīties Liepājas un nedaudz arī Latvijas pop un rokmūzikas attīstībā jau no 70. gadu sākumiem, ar pirmajām grupas “Līvi” (līdz pat 1980. gadam grupa ar dažiem izņēmumiem spēlēja tikai Jura Pavītola dziesmas) mīlas balādēm, rokbalādēm, dziesmu cikliem, aizliegtām un vienkārši izpildīt neieteicamām dziesmām, arī Pavītola aranžētās un  ātri aizliegtās Imanta Kalniņa pirmās latviešu rokoperas “Ei, jūs tur!” fragmentiem, ko izpildīs toreizējie Liepājas teātra aktieri Ieva Akuratere un Juris Bartkevičs, tolaik apspiestā Mārtiņa Brauna “Vieglprātīgajiem ritmiem” (ko kopā ar “nevēlamā” Jura Kulakova dziesmām uzspiedīs "Līvi"). Skanēs arī Raimonda Paula dziesma, kuru, man stājoties toreizējā Konservatorijā, Maestro atteicās noklausīties baidoties no Konservatorijas zāles “sabrukšanas”,” koncerta ideju ieskicē gaviļnieks.

Biļetes uz koncertu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu