“NoRoutine Books” ir neatkarīga izdevniecība, ko vada Lietuvas mākslinieki Gītis Skudžinsks un Vilma Samuļonīte. Viņu mērķis ir radīt īpašas, unikālas mākslas grāmatas, kuru eksemplāru skaits nepārsniedz 99 un kas jau pēc drukāšanas procesa tiek individuāli pilnveidotas studijā. Savukārt Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. “Fotogrāfija” biennāles nosaukumā tiek izmantota kā apvienojošs jēdziens ļoti dažādām attēla veidošanas mākslinieciskajām praksēm, kas 21. gadsimtā turpina transformēt laikmetīgās mākslas valodu.
Jauno mediju mākslas izstāde, ko veido “E-LAB” elektroniskās mākslas un mediju centrs, “Saglābt - saglabāt” vēstījums savij ekoloģisku jautājumu analīzi un digitalizācijas iespējas. Zinātnei strauji attīstoties, pēdējos gadsimtos cilvēce ir spējusi sasniegt tādu kontroles līmeni, kas gandrīz izslēdz pārsteigumu iespējamību un cilvēkam netīkamu vai neparedzamu vidi. Dabas procesu izpēte un simulēšana, augu kultivēšana un selekcija ir tikai dažas no operācijām, ko ar dabu veic cilvēce. Daba ir kļuvusi par mūsu manipulāciju upuri, un mūsu drošības sajūta, ērtības un iegribas dominē pār ekosistēmā nepieciešamajiem un dabiskajiem procesiem. Selekcijas rezultātā tiek izveidoti krāšņākie ziedi, ražīgākie graudaugi un garšīgākie augļi – skaisti un perfekti, visi kā viens. Viens otra kloni.
Bieži vien tehnoloģijas tiek pretnostatītas dabai, taču tie ir arī rīki, ar kuriem varam padziļināti iepazīt apkārt esošo vidi un, iespējams, saglābt un saglabāt to, kas vēl glābjams. Caur izpēti, kopēšanu un algoritmiskām darbībām varam nodarboties ar dabas konservācijas procesu un iemūžināt mums apkārt esošo dabu. Process “select – copy – paste” ir efektīvs un produktīvs. Liepājas 9 jauno mediju mākslinieku darbi izstādē “Saglābt – saglabāt” atklāj veidus, kā dabu saglabāt nevis grūti uzturamajā fiziskajā, bet gan kā digitālus datus, ko lietotāji varētu izbaudīt vizualizāciju, projekciju u.c. mediētā formā.