Muzeju dienā Turaidas muzejrezervātā īpašas ekskursijas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Turaidas muzejrezervāts
Turaidas muzejrezervāts Foto: publicitātes

Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā Turaidas muzejrezervāts piedāvā īpašas ekskursijas “Ko es zinu par 19. gadsimtu Vidzemē?” tikko atvērtajā ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, informē muzejā.

Ekskursiju laiki: 18. maijā plkst. 13:00 un 15.00 (vada Dr.hist. Edgars Ceske un Mag.art. Gunta Zaķīte) un 19. maijā plkst. 13:00 un 15.00 (vada Ligita Beitiņa un Mag. hist. Jolanta Dukaļska).

Ekskursijas ir bez maksas, bet ekspozīcijas “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” apmeklējuma biļete: pieaugušajiem – 3.00 euro, pensionāriem – 2.00 euro, pilna laika dienas nodaļas studentiem un ārvalstu studentiem -1.50 euro, skolēniem – 0,50 euro.

Tā kā Turaidas muzejrezervāts 4. maijā ekspozīcijas atklāšanas dienā piedāvāja muzejrezervāta ekspozīciju bezmaksas apmeklējumu un plašu programmu ikvienam apmeklētājam, tad šogad akcijā “Muzeju nakts” nepiedalīsies. Aicinām izmantot iespēju izzināt ekspozīciju kopā ar tās veidotājiem! Pulcēšanās ekskursijai muzejrezervāta Apmeklētāju centrā. 

Turaidas muižas atjaunotajā klaušinieku mājā jaunā ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” atvērta katru dienu no 10.00 līdz 18.00. Ekspozīcija ir bagāta ar informāciju, krājuma priekšmetiem, un to veido trīs telpiskas sadaļas: “Klaušinieks”, “Saimnieks”, “Pilsonis”. Šajās sadaļās vēstījuma pamattēmas ir: Brīvība – Cīņa par brīvību; Zeme un Darbs; Valstiskuma ideja – Valsts; Izglītība un Kultūra; Dzimta, ģimene un sadzīve, un caur tām atklāti 35 vēstures stāsti. Ekspozīciju papildina sajūtu gleznas, animācijas filmas, videostāsti un digitālās programmas, kā arī otrajā stāvā iekārtota interaktīva izziņas telpa bērniem. Pēc ekspozīcijas apmeklējuma etnogrāfe Indra Čekstere daloties sajūtās, pauda domu: “Tas ir stāsts, kas skar ikvienu Latvijas ğimeni”.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu