Gazas dziedātāji protestē pret Eirovīziju Izraēlā

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Gazas dziedātāji protestē pret Eirovīziju Izraēlā
Gazas dziedātāji protestē pret Eirovīziju Izraēlā Foto: Reuters/ScanPix

Palestīniešu dziedātāji sarīkojuši protesta akciju pret Eirovīzijas konkursa norisi Izraēlā, Gazas joslā otrdien muzicējot nesenās karadarbības gaitā izpostītas ēkas drupās.

Izraēlas kara aviācijas iznīcinātās daudzstāvu ēkas "Al Qamar" drupās uz koncertu otrdien Gazā pulcējās vairāki desmiti cilvēku.

Izraēla Eirovīzijas konkursu rīko Telavivā, un pirmais pusfināla koncerts notika otrdienas vakarā. 

Foto: Ekstravagantākie Eirovīzijas pirmā pusfināla tērpi.

Protesta akcijas mērķis bijis parādīt "Gazas tēlu, kas atspoguļo Izraēlas un tās rasistiskās un agresīvās okupācijas [nepievilcīgo] seju", sacīja viena no Gazas koncerta rīkotājām Somaja Hatri.

Daudzas prominences, arī modes māksliniece Vivjena Vestvuda, "Pink Floyd" mūziķis Rodžers Voterss un Pīters Gabriels, aicinājuši boikotēt Eirovīziju Izraēlā, bet pašu sarīkojumu pārcelt uz citu valsti.

Septembrī Eirovīzijas organizatori paziņoja, ka konkurss notiks Telavivā, lai gan Izraēlas valdība sākotnēji uzstāja, lai konkurss notiek Jeruzalemē. Taču pēc ASV lēmuma atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un reakciju, ko izraisīja šis lēmums, valdība atteicās no šīs idejas, baidoties no iespējamā pasākuma boikota.

Foto:  Eirovīzijas pirmais pusfināls.

Latviju Eirovīzijā šogad pārstāvēs duets "Carousel" ar dziesmu "That Night".

Foto: "Carousel" savā brīvdienā paviesojušies Jeruzalemē.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu