Vika jubilejas zīmē nedēļas nogalē Cēsīs notiks gadskārtējās Imantdienas

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Rakstnieks Viks savas jaunās grāmatas "Santamonika, Arhangeļskas apg." atvēršanas svētkos "Latvijas Grāmatu izstādes 2015" laikā Ķīpsalas izstāžu centrā.
Rakstnieks Viks savas jaunās grāmatas "Santamonika, Arhangeļskas apg." atvēršanas svētkos "Latvijas Grāmatu izstādes 2015" laikā Ķīpsalas izstāžu centrā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Cēsu Pils parka estrādē 13. jūlija vakarā notiks gadskārtējie Imanta Kalniņa mūzikas svētki „Imantdienas”, šogad koncerta satura lielāko daļu veltot rakstnieka Vika 80. jubilejai un grupas „Autobuss debesīs” 20. gadskārtai.

Godinot Vika un Imanta Kalniņa radošo sadarbību, koncerta pirmajā daļā skanēs dziesmas ar Vika vārdiem grupas „Turaidas roze”, Olgas Rajeckas, Uģa Rozes un Zanes Gudrās izpildījumā. Kopā ar grupu muzicēs arī pats dziesmu autors Imants Kalniņš.

Repertuārā būs gan labi pazīstamas, gan retāk skanējušas, bet iemīļotas, kas kļuvušas par sava laika simboliem, piemēram, „Balāde par viņu un viņu”, „Astoņkājis”, „Tiem, kas rāpo, tiem, kas lido” un citas.

Pilnīgi atšķirīgā noskaņā gaidāma koncerta otrā daļa, kurā komponista dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā atskaņos muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”. Pēdējo gadu gaitā grupas pieeja komponista daiļradei, skanējums un aizrautīgais izpildījums ir guvis plašu klausītāju atsaucību.

Savukārt koncerta noslēdzošajā daļā uz skatuves kāps grupa „Autobuss debesīs”, kas šogad atzīmē savu 20 gadu darbības jubileju. Arī šīs koncerta daļas repertuāru veidos dziesmas ar Vika vārdiem. Kā īpašs pārsteigums izskanēs kompozīcijas no grupas debijas skaņu ieraksta „Viņa pastarā diena”.

Grupai un solistam Martam Kristiānam Kalniņam uz skatuves piebiedrosies dziedošā aktrise Dita Lūriņa. Kopā skanēs vairāki labi pazīstami dueti, kā arī dziedājumi no pirmās latviešu rokoperas „Ei, jūs tur!”.

Koncerta noslēgumā, protams, sagaidāma tradicionālā un nu jau daudzus gadus neiztrūkstošā sadziedāšanās ar publiku.

Imantdienu koncerts Cēsu pils parka estrādē notiks 13. jūlijā. Koncerta sākums gaidāms plkst. 20.00. Sēdvietu biļetes uz Imantdienām ir praktiski izpārdots, taču vēl pieejamas ieejas biļetes. Tās var iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un interneta vietnē bilesuparadize.lv. Biļetes varēs iegādāties arī pirms koncerta.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu