Ar pasaules klasikas zelta fondu un gospelmūziku atklāts 3. Starptautiskais Operetes festivāls

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP / Scanpix

Piektdien, 12. jūlijā, Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar koncertu “Es vēlreiz teikšu, priecājieties!” atklāts 3. Starptautiskais Operetes festivāls. Tajā ar skaistāko mūziku no latviešu un pasaules klasikas zelta fonda un gospelmūziku uzstājās Kristīne Prauliņa, Rīgas Gospelkoris, Raimonds Ozols, Operetes teātra jaunās balsis un Agija Ozoliņa-Kozlovska. Baznīca festivāla atklāšanas dienā bija piepildīta, kas liecina, ka operetes žanrs ir aktuāls un pieprasīts arī šobrīd.

Koncertprogrammas „Es vēlreiz teikšu, priecājieties!” galvenais vadmotīvs ir prieks, kas spēj garīgi uzlādēt, lai akumulētu enerģiju un iepriecinātu tos, ko sastopam savā dzīves ceļā. Koncerta apmeklētāju sirdis ielīksmoja Rīgas Gospelkoris ar Kristīni Prauliņu, jaunais un talantīgais lietuviešu pianists Domas Žeromskas, Operetes teātra jaunās balsis – Rūta Martinova (soprāns), Elīna Avotiņa (mecosoprāns), Dainis Kalnačs (tenors), kā arī pieredzes bagāti mākslinieki - vijolnieks Raimonds Ozols un jau tradicionāli – atklāšanas koncertā pie klavierēm – pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska. Koncertā skanēja Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Žila Masnē, Johana Sebastiana Baha, afroamerikāņu autoru skaņdarbi u.c. mūzika.

Jau vēstīts, ka 3. Starptautiskais Operetes festivāls notiks Ikšķilē no 12. līdz 14. jūlijam. Tajā būs filmu lektorijs „Operetes laiks”, sarunas pie kafijas “Mendelim Bašam – 100” un pirmā 21. gadsimta oriģināloperete “Trīs zvaigznes. Zigfrīds”, teatrāls piedzīvojums bērniem “Radām opereti!” un Festivāla gaisa balons, un, protams, Galā koncerts. Tajā piedalīsies solisti no Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Itālijas, Serbijas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti - Sonora Vaice, Laura Purena, Irma Pavāre, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris un operetes dejotāji. Spēlēs Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Vakara noslēgumā būs Valšu vakars, kurā stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejotgribētājus valša un polkas ritmos.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu