Daudziem par izbrīnu lielākā un modernākā, bet vienlaikus tukšākā pilsēta pasaulē atrodas Ķīnā - valstī, kur dažās pilsētās par 20 kvadrātmetru vienistabas dzīvokli ir jācīnās ar zobiem un nagiem. Savukārt pilsēta Ordosa, kura paredzēta miljons iedzīvotājiem un ir aprīkota ar modernu infrastruktūru, ir tukša un teju vai neapdzīvota.
Ideja par jaunu un modernu pilsētu Ķīnas apgabalā Iekšējā Mongolijā valdībai radās jau 2000. gadu sākumā. Tolaik šā apgabala ekonomika zēla un plauka, pateicoties šīs teritorijas privātajām ogļu raktuvēm. Šī straujā ekonomiskā izaugsme bija dzinulis sākt jaunas pilsētas būvniecību.
Jau 2003. gadā Ķīnas valdība sagatavoja plānus jaunas pilsētas celtniecībai - Jaunās Ordosas pilsētas būvniecībai. Šai pilsētai vajadzēja kļūt par futūrisma dārgakmeni vienā no Ķīnas lielākajiem apgabaliem.
Jāpiebilst, ka 25 kilometru attālumā atrodas Vecā Ordosa, kur mitinās aptuveni divi miljoni iedzīvotāju un valdība bija paredzējusi, ka daļa pārvāksies uz dzīvi jaunajā pilsētā. Tomēr šī ideja piedzīvoja fiasko - pēc uzcelšanas modernā un ergonomiskā pilsēta ir tukša. 2009. gadā par pilsētu sāka runāt starptautiskā līmenī - Āzijas populārākais medijs Al Jazeera Jauno Ordosu pasludināja par spoku pilsētu, bet jau 2010. gadā tam pievienojās amerikāņu tabloīds "Time", kas mēģināja izskaidrot, kāpēc pilsētā ar debesskrāpjiem un ultramodernām celtnēm dzīvas dvēseles būs grūtāk atrast nekā adatu siena kaudzē.
Sākotnēji Ķīnas valdība uzbūra visai utopisku ainu - teju tuksneša vidū taps moderna pilsēta, kurā dzīvos miljons iedzīvotāju un kura kļūs par jauno kultūras, ekonomikas un politikas epicentru. Tiesa, jau būvniecības stadijā pilsētplānotāji apjauta, ka būs ziepes un pilsētā realitātē miljons nedzīvos, tāpēc jau pēc dažu ēku uzcelšanas tika prognozēts stipri mazāks iedzīvotāju skaits - 300 000 cilvēku.