Viena no modernākajām skolām Baltijā: atklāta Ādažu sākumskola

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Nu jau ir iesācies skolas laiks un līdz ar zinību dienu, 2. septembri, darbu sākusi par vairāk nekā 15 miljoniem eiro tapusī Ādažu sākumskola. Pēc pašvaldības paustā, tā ir viena no modernākajām skolām Baltijā. 

Modernā skola aprīkota ar augstiem energoefektivitātes rādītājiem, inovatīvu ventilācijas sistēmu, no Skandināvijas aizgūtu ēdināšanas kārtību, unikāliem mīkstā seguma iekšpagalmiem, ar krāsu navigācijas sistēmu, āra basketbola laukumu un sporta zāli. 

Skolā visi gaiteņi mācību korpusā izkārtoti ap stikloto iekšpagalmu, lai tajos nodrošinātu dabisko gaismu.

Foto: LETA/Ieva Leiniša

Lai bērniem skolā būtu vieglāk orientēties, visas 32 mācību klases katrā stāvā sadalītas četros blokos, kur katram piešķirta sava krāsa. Katrā stāvā ir četras oranžas, četras zaļas, četras sarkanas un četras zilas klases. Atbilstošā krāsā ir arī linoleja fragmenti, ko var redzēt no gaiteņa tālākā gala, pie klases ieejas durvīm un pašā klasē. 

Jaunajā sākumskolā izstrādāta arī ēdināšanas sistēma, kas plaši izplatīta Skandināvijā.

Tā ir skolēnu pašapkalpošanās, kad bērni, sākot no 1.klases, paši izvēlas ēdienu. "Tas, pirmkārt, nodrošina to, ka bērns tiešām ir paēdis, otrkārt, tā ir pedagoģijas sastāvdaļa, treškārt, šāda ēdināšanas sistēma mazina atkritumu daudzumu un, ceturtkārt, tā ļauj dubultā samazināt ēdamzāles platību, izveidojot tikai 100 sēdvietu," skaidro Ādažu novada domes pārstāve Monika Griezne.

Foto: LETA/Ieva Leiniša

Lai nodrošinātu bērnu ēdināšanu divos lielajos starpbrīžos un izvairītos no bērnu drūzmēšanās, izveidotas arī divas atsevišķas ēdamzālēs.

"Liels ieguvums Ādažu novada iedzīvotājiem ir arī sporta zāles izbūve, jo ārpus mācību procesa laika sporta zāle tiks izīrēta dažādu sporta veidu treniņiem un sacensību norisēm,"

pauž vietvara.

Skolā izbūvēti arī divi iekšpagalmi ar mīksto segumu, kas no ārpuses nav redzami. Vienā iekšpagalmā ierīkota aktīvā zona - ar divu izmēru pumpām, pa kurām var skriet un lēkāt, bet otrā - līdzena virsma dažādām spēlēm. "Šādi iekšpagalmi ļauj skolēniem starpbrīžos izskrieties svaigā gaisā, vienlaikus atrodoties drošā, noslēgtā vidē," pauž pašvaldības pārstāvji.

Ādažu sākumskolas 1. un 2. kārtas būvdarbi notika Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansētā projekta "Vispārējās izglītības iestādes mācību vides uzlabošana Ādažu novadā” ietvaros, un tos veica SIA "Monum", atbilstoši SIA "Nams" izstrādātajam būvprojektam. Būvdarbu uzraudzību veica SIA "Būvuzraugi LV".

Kopējās 1. un 2. kārtas izbūves izmaksas bija 15,32 miljoni eiro, no kuriem pašvaldība nodrošināja 11,30 miljonus, Eiropas Reģionālās attīstības fonds - 2,30 miljonus, bet valsts budžeta dotācija bija 1,70 miljonu eiro apmērā.

Atbilstoši projektā plānotajam Ādažu sākumskolas 3. kārtas - specializēto mācību kabinetu - izbūve jāveic līdz 2022.gadam.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu