Ziemassvētku koncertu Rīgā sniegs populārā a cappella grupa "Accent"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Accent"
"Accent" Foto: publicitātes

Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā "Art of Riga Jazz" 10. decembrī "Splendid Palace" koncertēs strauju popularitāti ieguvusī starptautiskā a cappella grupa "Accent", kurā apvienojušies dziedātāji no piecām valstīm.

"Accent" ir starptautiska sešu vīru a cappella grupa, kas visā pasaulē populārajā dziedāšanas stilā radījusi pati savu nišu. Visi "Accent" dalībnieki ir atzīti dziedātāji un instrumentālisti arī ārpus grupas darbības, bet tieši kopā viņi spēj radīt jaunas vokālā džeza nokrāsas.

Tenors Jean-Baptiste Craipeau (Francija), tenors Simon Åkesson (Zviedrija), tenors Danny Fong (Kanāda), tenors Andrew Kesler (Kanāda), baritons James Rose (Apvienotā Karaliste) un bass Evan Sanders (ASV) sanāca kopā, pateicoties... sociālajiem medijiem. Viņi viens par otru ieinteresējās interneta vietnē "YouTube", kur kļuva par faniem katra individuālajiem vokālajiem video.

Grupa radās 2011. gadā, kad tās dalībnieki sāka virtuāli sadarboties dziesmu rakstīšanā un to videoklipu radīšanā. 2015. gadā tika izdots pirmais "Accent" albums "Here We Are", kas uzreiz pievērsa džeza pasaules uzmanību. Reāla kopdarbība studijā aizsākās pirms diviem gadiem, kad "Accent" ierakstīja minialbumu "In This Together".

Noklausies.

Pateicoties jaunības degsmei un tajā pašā laikā jau lielajai vokālās mākslas pieredzei, grupa strauji kļuvusi par vienu no mūsdienu a cappella stila karognesējiem. Tās dalībnieki lielākoties paši sacer savas lipīgas melodijas un aizrautīgus dziesmu vārdus, ar to vien pamatīgi atšķiroties no daudzām citām a cappella grupām, kas bieži vien izpilda citu komponistu radītu un jau klausītāju atzītu skaņdarbu kaverversijas.

"Accent" mūziku par lielisku atzīst, kā rūdīti a cappella cienītāji, tā jaunās paaudzes klausītāji, jo grupa spēj piedāvāt abus kodus - stila kvalitātes labākajās "Take 6", "The Manhattan Transfer" un tamlīdzīgu ansambļu tradīcijās un mūsdienu populārās mūzikas auditorijai uztveramas dziesmas.

Tās gan nav vienkāršas, jo grupas dalībnieki arvien turpina sevi izaicināt jaunos vokālajos eksperimentos, taču tie tiek noturēti kvalitatīvu dziesmu rāmjos, radot iespēju klausīties "Accent" gan padziļinātā, gan vienkārši mūzikas baudīšanas līmenī.  

Rīgā grupa prezentēs savu jauno Ziemassvētku albumu, kurā atrodamas gan labi zināmas svētku dziesmas, gan gluži svaigas pašu sacerētas kompozīcijas. Paši "Accent" jauno disku uzskata par savu līdz šim ambiciozāko projektu, jo tajā piedalās arī tādi izcili mākslinieki kā kubiešu/amerikāņu trompetists un pianists Arturo Sandoval, amerikāņu saksofonists George Shelby, amerikāņu bigbends "Gordon Goodwin's Big Phat Band", ar "Grammy" balvu godalgota amerikāņu komponiste Nan Schwartz, amerikāņu komponists Elliot Deutsch, amerikāņu producents Al Schmitt, kā arī mūsu kaimiņu igauņu a cappella grupa "Estonian Voices" un vēl citi viesi.

""Accent" ir pārsteidzošākā jaunā vokālā grupa uz planētas!" atzīst Jorge Calandrelli, ar "Grammy" balvu godalgots komponists un aranžētājs, kā arī vēl viens jaunā "Accent" albuma viesmākslinieks. "Lieliski aranžētāji un dziedātāji, viņi piedāvā viskrāšņākās harmonijas, nevainojamu svingu, grūvu, izjūtu un intonāciju."

Koncerta sākums pulksten 19.00. Biļetes nopērkamas "Biļešu servisa" kasēs.

Koncertdienas rītā pulksten 11.00 mākslinieki Latvijas Radio 1. studijā sniegs arī meistarklasi, uz ko var pieteikties rakstot e-pastu uz workshop@rigasritmi.lv. Ieeja meistarklasē ar koncerta biļetēm.

"Art of Riga Jazz"

"Art of Riga Jazz" ir īpaša improvizācijas un džeza mūzikas koncertu un meistarklašu sērija muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un izjūt kāri pēc arvien jaunām skanējuma niansēm. Šīs sērijas ietvaros Rīgā jau uzstājušies tādi pasaules klases mākslinieki kā amerikāņu ģitārists Jonathan Kreisberg, amerikāņu bundzinieks Terry Bozzio, amerikāņu trompetists Christian Scott, britu dziedātāja ALA.NI, britu pianists Bill Laurance, portugāļu dziedātājs Salvador Sobral, norvēģu dziedātāja Kristin Asbjornsen, vācu ģitārists Joscho Stephan, brazīliešu dziedātāja Paula Morelenbaum, beniniešu ģitārists un dziedātājs Lionel Loueke, britu/dāņu/zviedru trio "Phronesis" un vēl citi. 

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu