Okeānskrāpjus neierobežos gravitācija un tie paļausies vien uz struktūras peldspēju, tāpēc tos varēs būvēt tādā mērogā, kāds nav iespējams uz sauszemes. Dažu arhitektu ierosinājumi ir celtnes, kuras ir piestiprinātas okeāna pamatnei, bet citas - peldošas.
Viens no slavenākajiem okeānskrāpju ierosinājumiem ir beļģu arhitekta Vincenta Kalibū medūzas izskata okeānskrāpji. Autors paredz, ka okeānskrāpji būs 3D printētas celtnes un tiks izvietotas gluži kā neliela pilsētiņa Riodežaneiro krastā.
Medūzām līdzīgo struktūru cilindriskā forma būs viegli apbraucama garāmbraucošajiem kuģiem, bet zivīm un citiem jūras iemītniekiem - netraucēs migrāciju. Tāpat forma nodrošinās perfektu stabilitāti. Celtnes plānotas būvēt 2050. gadā. Viena šāda celtne spēs uzņemt līdz pat 20 000 cilvēku - ēkas kupols, kas peldēs virs jūras līmeņa, sasniegs 500 metrus diametrā. Ēkā atradīsies dzīvojamās platības, biroji, šķirošanas un pārstrādes fabrikas, laboratorijas, izglītojošas viesnīcas, sporta zāles un akvaponikas fermas. Ēka pilnībā pārstrādās okeāna dzelmē ievāktos plastmasas atkritumus. Savukārt ēdiena vajadzībām, šeit tiks izmantoti planktoni, aļģes, kas palīdzēs bagātināt augsni kultūraugiem. Pat mēbeles arhitekts ierosina veidot no biodegradējamiem materiāliem, kuriem saistviela būs līme, kas sintezēta no gliemežvāku čaumalām.