Kāpēc filmā "Jelgava '94" neskan "Nirvana"

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Filmas režisors Jānis Ābele
Filmas režisors Jānis Ābele Foto: LETA

18. septembrī Rīgā pirmizrādi piedzīvoja pēc Jāņa Joņeva romāna "Jelgava 94" tapusī spēlfilma "Jelgava 94" jaunā režisora Jāņa Ābeles versijā. Darbs pie filmas ildzis piecus gadus. Sarunā ar izdevumu "Ir" režisors atklāj vairākas interesantas detaļas, tai skaitā iemeslu - kāpēc filmā, kuras centrā ir Sietlas rokgrupas "Nirvana" solista Kurta Kobeina nāve un kults, neskan grupas mūzika.

Filmas mūzikas konsultants ir "pagrīdes mūzikas Krišjānis Barons" - Raimonds Lagimovs jeb Dambis, kurš atlasījis attiecīgā laika pašmāju grupu ierakstus, kas izmantoti filmā. 

Taujāts, kāpēc filmā neskan ārzemju grupas, īpaši jau "Nirvana", režisors kā vaininiekus min "mūzikas konglomerātu".

"Mēs daudz un ilgi cīnījāmies, bet tiesības atskaņot kaut vienu Nirvanas dziesmu tā arī neieguvām,"viņš saka intervijā. "Pats personīgi sarakstījos ar filmā minēto trešmetālmūzikas grupu Asphyx, tagad jau piecdesmitgadīgie holandiešu onkas teica: jā, lieciet filmā mūsu mūziku, mums tas būtu tikai gods! Bet viņu dziesmas autortiesības pieder Sony Music, un izdevniecībai ir pilnīgi «pofig», ko saka onkas, jo tas, ko mēs būtu varējuši samaksāt, ir tāda sīknauda, ka neviens uz mūsu vēstulēm neatbild."

Kurts Kobeins
Kurts Kobeins Foto: /AP

Atgādinām, ka  Filmas stāsta centrā ir 14 gadus vecais Jānis - Jelgavas puika ar "zubra" līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē - ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods.

Foto: Kadri no filmas.

Filmas stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona - cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve.

Filmas režisors ir Jānis Ābele, scenārija autors - Matīss Gricmanis, operators - Aigars Sērmukšs, mākslinieks - Aivars Žukovskis, producente - Antra Cilinska.

Šī būs debijas filma jaunajiem aktieriem Bruno Biteniekam, Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un Elizabetei Zviedrei, bet filmā piedalās arī tādi pazīstami aktieri kā Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Noskaties filmas "Jelgava 94" reklāmas rullīti.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu