Aktrise Elza Gauja ar vīru, režisoru Andri Gauju praktizē Tibetas budismu

"Mums ir lama Ole Nidāls"
Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Foto: Askolds Berovskis/publicitātes foto

​Režisora Andra Gaujas sieva, aktrise Elza Gauja sarunā ar žurnālu “Klubs” pastāstīja, ka jau piecus gadus praktizē Tibetas budismu.

“Mums ir lama Ole Nidāls, kurš nepārtraukti ceļo pa pasauli. Sekojam līdzi viņa grafikam un, kad laiki sakrīt – braucam.

Tā nav tikai meditācija, tas ir skatījums uz dzīvi, kas maina to, kā mēs uztveram realitāti, palīdz izprast traucējošo emociju dabu, piemēram, dusmas, greizsirdību.

Tā nav emociju apspiešana, tu vienkārši labāk redzi procesu no malas un iemācies to transformēt lietderīgā veidā,” viņa paziņoja.

“Meditācija padara mierīgāku, ļoti lielā mērā tieši tās dēļ arī esmu mainījusies,” piebilda aktrise.

Kā jau ziņots, Andra Gaujas kaisles drāmas "Nekas mūs neapturēs" Latvijas pirmizrāde notiks 9. oktobrī kinoteātrī "Kino Citadele", un jau turpmākajās dienās gan filmēšanas grupa, gan mūziķi dosies ceļā, lai tiktos ar skatītājiem Liepājas, Ventspils, Rēzeknes un Cēsu lielajās koncertzālēs.

Harizmātiskais mūzikas producents Ralfs Dambergs (Andris Keišs) sava nepiekāpīgā rakstura dēļ pārliecina sievu (Kristīne Nevarauska) un mīļāko (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa divpadsmitgadīgā meita (Dārta Stepanova). Eksperiments pārvēršas nežēlīgā cīņā katram par savām interesēm. Kā uzsver filmas režisors Andris Gauja, filma "Nekas mūs neapturēs” liek no jauna aplūkot jautājumu par vīrieša un sievietes lomu ģimenē. Tā vaicā, cik dzīvotspējīgs ir modelis, kurā ir maskulīns vīrietis un pakļāvīgas sievietes, un kādas attiecības starp viņiem var izveidoties.

"Ko iesākt "jaudīgajam vecim”, kad sabiedrība tādu vairs neņem pretī?” retoriski vaicā Gauja.

"Nekas mūs neapturēs" ir viens no ambiciozākajiem Latvijas kino projektiem, kas attēlo mūsdienas. Lai radītu atbilstošu vidi, filmu mākslinieka Jurģa Krāsona vadībā tika uzbūvēti divi daudzstāvu kino paviljoni – viens no tiem imitēja piecstāvīgu vējdzirnavu interjeru un tika filmēts Andrejsalā, otrs paviljons tapa Āraišos un kalpoja kā pilnībā iekārtota, pilnībā stiklota dzīvojamā māja.

Filmā "Nekas mūs neapturēs" jau ceturto reizi kopā strādājuši režisors Andris Gauja un operators Aleksandrs Grebņevs. Aktierkino viņi debitēja 2014. gadā ar filmu "Izlaiduma gads", bet pirms tam bija zināmi kā dokumentālo filmu "Viktors" (2009) un "Ģimenes lietas" (2010) autori. Filmas "Nekas mūs neapturēs" scenārists, režisors un producents ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Jurģis Krāsons, tērpu māksliniece Līga Krāsone, montāža Andris Gauja, Tambet Tasuja, komponisti Andris Gauja, Gatis Ziema. Filma tapusi studijā Riverbed.

Filmas "Nekas mūs neapturēs" pirmā reģionālā pirmizrāde notiks Liepājā jau 11. oktobrī plkst. 19:00 koncertzāles "Lielais dzintars" Lielajā zālē. To ar savu klātbūtni pagodinās gan filmas režisors Andris Gauja, gan aktieri un pieredzējušais psihoterapeits Ansis Jurģis Stabingis, kurš pēc filmas iesaistīsies diskusijā ar skatītājiem par vīrieša un sievietes mainīgo lomu mūsdienu sabiedrībā. Talsos pirmizrāde notiks 12. oktobrī kino "Auseklis" plkst. 14:00 un Ventspilī - 12. oktobrī plkst. 17:00, filmu "Nekas mūs neapturēs" demonstrēs koncertzāles "Latvija" Lielajā zālē. Skatītāji varēs gan uzdot jautājumus filmas radošajai grupai - režisoram un aktieriem, gan izbaudīt muzikālu priekšnesumu ar dziesmām no filmas skaņu celiņa. 

13. oktobrī plkst. 14 filmu demonstrēs Rēzeknē - Latgales vēstniecības "Gors" Lielajā zālē, un tajā būs iespējams gan uzdot jautājumus filmas radošajai grupai — režisoram un aktieriem, gan izbaudīt muzikālu priekšnesumu ar dziesmām no filmas skaņu celiņa.

Filmas "Nekas mūs neapturēs” pirmizrāde Cēsīs notiks 13. oktobrī plkst. 18:00, un to ar savu klātbūtni pagodinās ne tikai filmas režisors, aktieri un citi filmas veidotāji, bet arī pieredzējušais kinoaktieris un koncertzāles saimnieks Juris Žagars, kurš vadīs jautājumu un atbilžu sesiju. Pirmizrādes viesi tiks uzcienāti arī ar dzērienu, un, protams, neizpaliks autogrāfi.

Video: Filmas kaceklis

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu