Viesu stils, ierodoties uz filmas "Oļegs" pirmizrādi

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Oskars Kupics

Trešdien, 2. oktobrī, pirmizrādi piedzīvoja režisora Jura Kursieša spēlfilma "Oļegs", kas ir patiess stāsts par Latvijas iedzīvotāju, kurš dodas uz Beļģiju labākas dzīves meklējumos. 

Līdzās filmas veidotājiem un aktieriem pirmizrādi apmeklēja arī virkne sabiedrībā pazīstamu cilvēku, tostarp TV žurnālisti Ilze Jaunalksne-Rēdere un Gundars Rēders, Kristīne Žilde-Krēvica un Jānis Krēvics, Sandijs Semjonovs un Edgars Barbaks, raidījumu vadītājas Baiba Sipeniece-Gavare un Marta Selecka, diriģents Māris Sirmais, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un kultūras ministrs Nauris Puntulis, aktrises Zane Daudziņa un Iveta Pole, mūziķis un režisors Aigars Grauba, kinorežisore Dzintra Geka un komponists Pēteris Vasks u.c.

Filmas "Oļegs" pamatā ir patiess stāsts par Latvijas nepilsoni, pēc profesijas miesnieku, kurš devies labākas dzīves meklējumos - strādāt gaļas kombinātā Beļģijā. Pavisam drīz galvenais varonis nokļūst bezcerīgā situācijā, jo viņa dzīvi sāk kontrolēt noziedznieku banda. Psiholoģiskā spriedze spiež galveno varoni pieņemt lēmumu par bēgšanu, kas sākumā šķiet neiespējama.

Galveno lomu filmā atveido lietuvietis Valentīns Novopoļskis (Valentinas Novopolskis), Tāpat filmā redzami poļu aktieri Dāvids Ogrodņiks (Dawid Ogrodnik), Anna Pročņaka (Anna Prochniak), Ādams Šiškovskis (Adam Szyszkowski), kā arī latviešu aktieri Jurijs Djakonovs, Guna Zariņa, Edgars Samītis u.c. Filma ir Latvijas, Lietuvas, Beļģijas un Francijas kopražojums, un uz kino ekrāniem visā Latvijā nonāks jau 4. oktobrī.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu