Jau drīzumā sāksies jaunas un energoefektīvas bibliotēkas celtniecība Ogrē

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ogres Novada pašvaldība

Patlaban vecās bibliotēkas ēkas teritorijā Ogrē, Brīvības ielā 35, notiek sagatavošanās darbi, lai tuvākajā laikā sāktu ēkas demontāžu, jo tās vietā cels jaunu un modernu bibliotēku, informē Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Trumekalne.

Ogrē ir pabeigti jaunās ēkas projektēšanas darbi un tuvākajā laikā jaunās ēkas būvprojekts tiks nodots būvekspertīzei.

Būvuzņēmums SIA "RERE būve" sācis būvlaukuma iekārtošanu, mobilizāciju darbu sākšanai, notiek koku zāģēšana, pēc tam tiks veikta arī vecās Ogres bibliotēkas ēkas demontāža un jaunas ēkas celtniecība. Vecās bibliotēkas ēkas demontāžu plānots veikt divu mēnešu laikā. Jaunās ēkas būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2021.gada pavasarim, stāstīja Trumekalne.

Foto: Ogres Novada pašvaldība

Ogres novada pašvaldība nolēmusi veco bibliotēkas ēku pilnībā nojaukt un tās vietā izbūvēt divstāvīgu energoefektīvu ēku ar zemām apkures izmaksām.

Jaunajā ēkā uzstādītais apgaismojums ar viedo vadību nodrošinās, ka apgaismojuma līmenis mainās atkarībā no dabīgā apgaismojuma pieplūdes, tādējādi maksimāli ietaupot resursus. 

Rekuperācijas ventilācijas sistēma automātiski uzraudzīs iekštelpu gaisa parametrus un tās darbība mainīsies, mainoties gaisa kvalitātei iekštelpās, attiecīgi pastiprinot gaisa apmaiņu telpās, ja tas ir nepieciešams. 

Foto: Ogres Novada pašvaldība

Pašvaldības pārstāve stāstīja, ka ēkai tiks izbūvēta unikāla apkures sistēma - kanalizācijas notekūdeņu rekuperācijas sistēma, kas tiks pieslēgta pie pilsētas maģistrālajiem kanalizācijas tīkliem. Iekārta veidota notekūdeņu siltuma atgūšanai, tālāk to novirzot ēkas apkurei un karstā ūdens apsildei. 

Ēkas ātrijā tiks veidota zaļā augu siena 50 kvadrātmetru platībā, tās apūdeņošanai paredzēts izmantot savākto nokrišņu ūdeni no ēkas jumta.

Tāpat uz ēkas jumta ir plānots uzstādīt saules paneļus elektroenerģijas ražošanai. Jaunās ēkas stāvlaukumā tiks izbūvētas četras elektromobiļu uzlādes stacijas.

Veiktie aprēķini liecina, ka jaunajā ēkā kopējais enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību gadā nepārsniegs 14,8 kWh/m2, sabiedriskā ēka ar tik zemu siltuma patēriņu būs pirmā Latvijā, teica Ogres pašvaldības pārstāve.

Jaunajā ēkā atradīsies arī Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļa, kuras laulību telpā plānots altāris ar skatu uz priežu mežu, tā apliecinot, ka Ogre ir pilsēta dabā, un jaunlaulātajos radīs īpašu šī nozīmīgā mirkļa noskaņu.

Foto: Ogres Novada pašvaldība

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) norādīja, ka pašvaldība vairākus gadus mērķtiecīgi strādājusi, lai rastu risinājumu mūsdienīgas bibliotēkas būvniecībai, jaunajā ēkā paredzot piemērotas telpas arī dzimtsarakstu nodaļai. Patlaban gan bibliotēka, gan dzimtsarakstu nodaļa atrodas nepiemērotās un darba saturam neatbilstošās telpās, piebilda domes priekšsēdētājs.

Ogres Centrālā bibliotēka ir pārvākusies un būvniecības laikā strādās pagaidu telpās blakus ēkā - Zvaigžņu ielā 4, Ogrē. Ēkas pirmajā stāvā atrodas Bērnu literatūras nodaļa un Pieaugušo literatūras nodaļa - abonements, savukārt otrajā stāvā - lasītavas. 

Ogres novada domes sēdē 2018.gada 20.septembrī tika pieņemts lēmums par novada pašvaldības dalību projektu konkursā atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem "Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, attīstot enerģētiski pašpietiekamu ēku būvniecību" ar izstrādāto projekta iesniegumu "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana, izbūvējot Ogres Centrālās bibliotēkas ēku".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu