Jau šodien Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklās jaunu ekspozīcijas kompleksu

TVNET
Jau šodien Rīgas Zooloģiskajā dārzā atklās jaunu ekspozīcijas kompleksu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Zooloģiskajā dārzā svinīgi tiks atklāts “Āfrikas savannas” ekspozīciju komplekss, un jau sestdien, 19. oktobrī, apmeklētāji varēs doties aptuveni 330 metrus garā ceļojumā, lai iepazītu trīs sugu antilopes, zebras un zoodārza jaunākos iemītniekus – geladas pērtiķus.  

Jaunās ekspozīcijas aizņem gandrīz desmito daļu Rīgas zoodārza teritorijas (1,7 ha) un jau pavasarī tiks apvienotas ar 2007. gadā uzbūvēto Žirafu mītni un pastaigu laukumu vienotā Āfrikas savannas dzīvnieku aploku kompleksā, kurā vienkopus ganīsies zebras, žirafes un divu sugu antilopes. Atsevišķi ir izvietotas Pērtiķu un mazo antilopju dikdiku mītnes.

Foto: Publicitātes foto

Lai apmeklētājus plašāk iepazīstinātu ar Āfrikas savannu, tās veidiem un šīs dabas ainavas iemītniekiem, kā arī to dzīves paradumiem, šajās brīvdienās, 19. un 20. oktobrī “Āfrikas Savannas” ekspozīcijas Žirafu mājā no plkst. 12.00 līdz 16.00 darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca “Iepazīsim Āfrikas savannu”.

Ar spēļu, interaktīvu darbošanos un praktiskas Savannas modes skates palīdzību iepazīsim šo daudzveidīgās dabas nostūri.

Mēģināsim noskaidrot, kā zebras mēdz slēpties, kas cece mušai vislabāk garšo, vai geladas pērtiķiem ir divas sirdis, vai dzīve savannā ir pilnīgas laimes baudījums? 

Foto: Publicitātes foto

Šobrīd “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksā aplūkojamas četras pasaulē lielākās antilopes-dižantilopes, kā arī trīs varen spriganas antilopes impalas.

Ņemot vērā to, ka “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksa daudzveidīgie iemītnieki līdz šim vēl nav tikušies ar apmeklētājiem, visus, kas šajās brīvdienās dosies tos aplūkot, lūdzam pārvietoties lēnos soļos un sarunāties pieklusināti. Der zināt, ka sabaidītas antilopes  impalas spējot uzlēkt pat 3 metru augstumā, bet pērtiķiem pārlieku stress veicina apmatojuma izkrišanu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu