Starptautiskie eksperti Rīgā diskutēs par arhitektūras lomu Baltijas jūras reģionā

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Foto: Unsplash

Plašs pilsētplānošanas, arhitektūras, mobilitātes un sociālo zinātņu eksperti no desmit valstīm pulcēsies Rīgā notiekošā starptautiskā konferencē Architecture of Migration, kas norisināsies 7.- 8. novembrī H2O 6 kvartālā. Latvijas Arhitektu savienības un Baltijas Arhitektu Apvienību asociācijas (BAUA) rīkotā konference ir lielākais nozares notikums reģionā.

Konferences fokusā būs Baltijas jūras reģiona valstu vienotā, bet reizē neviendabīgā kopaina, uzsverot gan iekšējās, gan ārējās migrācijas procesus un kopsakarības ar plašāku ģeogrāfiju. Konference aicinās paraudzīties uz arhitektūras un pilsētplānošanas lomu sabiedrībai neierastā starpdisciplinārā skatījumā, diskutējot par tādām tēmām kā Baltijas jūras reģiona loma plašākā ģeopolitiskā kontekstā, mobilitāte un migrācija, pilsētu – lauku un reģiona kopējā attīstība.

Konferencē uzstāsies starptautiski atpazīstami eksperti – Šveices Neišateles Universitātes (University of Neuchâtel) cilvēkģeogrāfijas profesors un pētnieks Ola Sēderstrēms (Ola Söderström), informācijas dizainere Irēne Strakuci (Irene Stracuzzi), “Migrant Journal” redaktors un pētnieks Džastinjens Traiblons (Justinien Tribillon), šveiciešu arhitekts un urbānists, biroja “Hosoya Schaefer Architects” līdzdibinātājs Markuss Šēfers (Markus Schaefer) un citi. Ar programmu iespējams iepazīties konferences mājaslapā.

Konferences mērķis ir arī veidot pēc iespējas daudzveidīgu skatījumu uz arhitektūras lomu, mobilitāti un migrāciju kā globālu parādību, analizējot to no ģeopolitisko, telpisko un sociālo pārmaiņu pozīcijām, piemēram, kontekstā ar Arktikas izmantošanas politiku, dekonstruējot robežas jēdzienu, pētot digitālās infrastruktūras tīklojumus un lielo mobilitātes infrastruktūras projektu attīstību un transporta savienojumus.

Eksperti runās par to, kā kā mobilitāte ietekmē lauku un pilsētu teritoriju attīstību un jaunu talantu piesaisti, kādas citas sakarības un tendences vērojamas Baltijas jūras reģionā. Konferences pēdējā daļa iezīmēs arī jauno Baltijas arhitektūras un plānošanas prakšu uzstādījumus, apskatot gan aktuālākos problēmjautājumus, projektus un realizācijas, gan meklējot atbildes uz to, kādi varētu būt nākotnes uzdevumi arhitektiem un pasūtītājiem.

Konferencē uzsvars tiks likts uz Baltijas jūras reģiona valstu kopējo ekosistēmu, kā arī tiks izcelta citu valstu unikālā pieredze izpratnes veidošanai par procesiem, ko iniciē mobilitāte , proti, cilvēku, transporta, preču, pakalpojumu, datu plūsmas, ideju apmaiņa un pārrobežu sadarbība.

Nosakot konferences tēmu, Latvijas Arhitektu savienība vēlas iezīmēt Rīgu kā vitālu starptautisko sakaru centru globāli nozīmīgu tēmu risināšanā.

Architecture of Migration ir pirmā un pagaidām vienīgā konference Baltijā, kas oficiāli iekļauta pasaulē vadošās nozares profesionāļu pārstāvošās organizācijas, Starptautiskās Arhitektu savienības (Union International des Architectes, UIA) starptautisko pasākumu sērijā, kuros piedalās delegāti no visas pasaules, tiekas dažādu pasaules valstu nozares eksperti, profesionāļi, ieinteresētās puses, studenti un sabiedrība.

“Šobrīd vairs nespējam iedomāties dzīvi bez atrašanās kustībā – strādāt varam no ikvienas vietas un kontaktā ar pasauli esam visu laiku.

Pārmaiņas notiek ļoti strauji, un mums kopīgi, arhitektiem, pilsētplānotājiem, antropologiem un citu jomu speciālistiem, jāsaskata iespējas, ko šīs pārmaiņas sniedz,” konferences tematiku ieskicē kuratores, arhitektes Dagnija Smilga un Dina Suhanova.

Divu dienu konferences programmu papildinās Starptautiskās Arhitektu savienības I un II reģiona pārstāvju tikšanās trešdien, 6. novembrī, konferences noslēguma pasākums, kā arī ikgadējā Baltijas Arhitektu savienību asociācijas (Baltic Architects Union Association, BAUA) arhitektūras skolu absolventu balvas pasniegšana sestdien, 9. novembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu