Grupa "Jumprava" laiž klajā albumu "Insomnia"

Foto
Jānis Škapars
, Fotogrāfs
Grupa "Jumprava" laiž klajā albumu "Insomnia"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Grupa "Jumprava" laiž klajā jaunu albumu “Insomnia” ar vienpadsmit dziesmām, kā arī oriģinālā skanējumā tiek pārizdota 1989. gadā radītā vinila plate “Pilsēta”, atzīmējot šī vinila 30. dzimšanas dienu.

6. novembrī prezentēts grupas "Jumprava" jaunais albums “Insomnia”, kas izdots limitētā skaitā. Tajā ir desmit jauni oriģinālskaņdarbi un viena restaurēta dziesma “Lietus”, kas ieguvusi mūsdienīgāku skanējumu. Visu dziesmu ierakstā piedalījusies grupa "Jumprava", bet dziesmas “Karavīri nāk” skanējumu papildina kora “Aura” vīru balsis. Dziesma “Reizotāji” tapusi pirms diviem gadiem, bet pārējās albumā iekļautās dziesmas radītas pēdējā gada laikā. Divām dziesmām - “Mana dārgā” un “Strīds” - vārdi, kuru autors ir Ritvars Dižkačs, ir sakompilēti no dažādiem dzejoļiem. Aigars Grāvers tās dēvē par divrindēm, jo Dižkača vārdi ir tik universāli, ka tie (divrindes) viegli turpina viens otru.

Pēdējais grupas albums “Laiks runā” tika izdots pirms pieciem gadiem – atzīmējot grupas pastāvēšanas 30. gadadienu.

Oriģinālā skanējumā un atjaunotā dizainā pārizdota 1989. gadā izdotā vinila plate “Pilsēta”. Plates skanējums un ieraksti nav mainīti – tie saglabāti tieši tādi, kā bija pirms 30 gadiem. Arī vāka dizainu Artūrs Tigulis veidojis kā kopiju 1989. gadā radītajam, izmainot vien plates izdošanas gadu. Joprojām plates vāku rotā Gvido Kajona uzņemtā fotogrāfija. Jāpiebilst, ka fotogrāfija uzņemta ilgā rezolūcijā, jo tolaik ne tuvu nebija tādas foto iespējas, kādas ir mūsdienās. Vinila platē “Pilsēta” dzirdami tādi grupas hiti kā  “Ziemeļmeita”, “Vēlreiz” un citi.

Šogad grupa aicina uz jubilejas koncertu XO, kas notiks 28. novembrī, Arēnā Rīga.

Biļetes pirmā stāva sektoros jau izpārdotas, atlikušas vien sēdvietas trešajā līmenī.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu