Februāra beigās uz rekonstrukcijas laiku tiks slēgta izstāžu zāle "Arsenāls"

TVNET/LETA
Februāra beigās uz rekonstrukcijas laiku tiks slēgta izstāžu zāle "Arsenāls"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Arsenāls"
"Arsenāls" Foto: Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas kolekcija "Zudusī Latvija"

Rekonstrukcijas darbu dēļ 24. februārī tiks slēgta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izstāžu zāle "Arsenāls" Vecrīgā, Torņa ielā 1, informēja muzeja pārstāvji.

Rekonstrukcijas mērķis ir atjaunot un saglabāt "Arsenāla" ēku, kas šobrīd atrodas ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. "LNMM izstāžu zāle ir nozīmīga kultūras vieta Rīgā, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un klasicisma arhitektūras paraugs. Lai apturētu ēkas bojāeju, tai nekavējoties jāveic rekonstrukcijas un remonta darbi," uzsvēra muzeja pārstāvji.

Pēc ēkas publiskās darbības beigšanas un atbrīvošanas no mākslas darbiem VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) uzsāks izstāžu zāles "Arsenāls" rekonstrukcijas būvdarbu pirmo kārtu.

Pirmās kārtas būvdarbu laikā paredzēta ēkas fasādes atjaunošana, jumta dzegas remonts, pamatu hidroizolācijas veikšana, logu un pagraba lūku restaurācija. Šos atjaunošanas darbus plānots pabeigt līdz 2021.gada vidum.

"Arsenāla" ēkas pirmās kārtas būvdarbu veikšanai iepirkuma procedūras rezultātā noslēgts līgums ar pilnsabiedrību "RERE Meistari 1".

Vienlaikus ar pirmās kārtas būvdarbiem norit otrās kārtas projektēšanas process, kas attiecas jau uz ēkas iekštelpām, un izpildes rezultātā ļaus veidot izstāžu zāli par mūsdienīgu vietu mākslas darbu eksponēšanai un sabiedrības aktivitātēm.

Muzeja pārstāvji informēja, ka visu projektēšanas darbu autori ir Aldis Polis un Elita Pole, ar viņiem VNĪ ir noslēguši līgumu, un darbu paredzamais izpildes termiņš ir šā gada vidus.

LNMM izstāžu zāle "Arsenāls" ir viena no lielākajām mākslas izstāžu zālēm Rīgā. Tā izvietota 19.gadsimta 20.-30.gados krievu vēlīnā klasicisma stilā celtā muitas noliktavas ēkā jeb arsenālā, kas 1980.gadu otrajā pusē pielāgots mākslas darbu glabāšanas un izstāžu funkcijām.

Kopš izstāžu zāles atvēršanas 1988.gadā, tajā ir notikuši nozīmīgi mākslas un kultūras pasākumi, piemēram, Latvijas un ārzemju mākslinieku personālizstādes, konceptuālas mākslas izstādes no muzeja krājuma, starptautiski izstāžu projekti, performances, koncerti un izglītības programmas.

Muzeja pārstāvji lēsa, ka šajos gados kopējais apmeklētāju skaits pārsniedzis miljonu.

Līdz šim izstāžu zālē glabājās nozīmīga LNMM krājuma daļa, kas pārstāv laika periodu no 20.gadsimta otrās puses līdz mūsdienām. Tajā ietilpa vairāk nekā 28 000 vienību - gleznas, grafikas darbi, skulptūras un mākslas objekti.

Jau esot uzsākta šīs krājuma daļas pārvietošana uz jauno Muzeju krātuvi Pulka ielā 8, Rīgā, kur mākslas darbi radīs pastāvīgo mājvietu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu