"Oskaru" ceremonijas skatītāji pikti par Lūka Perija aizmiršanu mirušo piemiņas brīdī

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

9. februārī "Oskaru" pasniegšanas ceremonijas laikā notika piemiņas brīdis, kurā tika godināti tie kinonozares pārstāvji, kuri pērn devās mūžībā. Tomēr vērīgākie skatītāji bija izbrīnīti, viņu vidū neieraugot Lūka Perija vārdu. 

Kā zināms, pērnā gada martā 52 gadu vecumā mūžībā devās seriāla “Beverlihilsa 90210” zvaigzne Lūks Perijs, kurš paspēja nofilmēties arī Kventina Tarantīno kinolentē "Reiz Holivudā...", kas saņēma divas "Oskara" balvas.

Tāpat godināto vidū nebija arī "Disney" zvaigznes Kamerona Boisa, kurš pāragri mira pērnā gada maijā. 

Ceremonijas rīkotāji publiski skaidro, kāpēc tā noticis. "Mēs saņemam simtiem lūgumu iekļaut savus mīļos un industrijas kolēģus "Oskaru" piemiņas segmentā. Izpildkomiteja, kas pārstāv katru nozari, izskata sarakstu un izvēlas, pamatojoties uz ierobežoto raidlaiku. Visi iesniegumi ir pieejami "Oskaru" mājaslapā un būs redzami visu gadu. Lūks Perijs un Kamerons Boiss ir šajā sarakstā."

Video: mirušo godināšana "Oskara" ceremonijā

Jau vēstīts, ka "Oskara" balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien Losandželosā kā labākā filma tika godalgota Dienvidkorejas kinolente "Parasite" ("Parazīts").

Režisora Pona Džunho filma saņēma arī labākā režisora, labākā oriģinālā scenārija un labākās starptautiskās mākslas filmas "Oskarus".

Filmas valoda ir korejiešu, un šī ir pirmā reize, kad labākās filmas "Oskaru" saņem darbs, kas nav angļu, bet kādā citā valodā.

Labākās aktrises "Oskaru" par veikumu filmā "Judy" ("Džūdija") saņēma Renē Zelvēgere, bet labākā aktiera godalgu par lomu filmā "Joker" ("Džokers") - Hoakins Fīnikss.

"Oskarus" par veikumu otrā plāna lomās saņēma Lora Derna par lomu filmā "Marriage Story" ("Laulības stāsts") un Breds Pits par lomu filmā "Once Upon a Time in Hollywood" ("Reiz Holivudā").

Jaunzēlandes režisora Taikas Vaititi filma "Jojo Rabbit" ("Trusis Džodžo") saņēma "Oskaru" par labāko adaptēto scenāriju, bet režisora Sema Mendesa filma "1917" - "Oskaru" par labāko operatora darbu.

Foto: "Oskaru" ceremonija

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu