Rīgas cirks piedāvā cirka izrādi visai ģimenei – "Piti Peta Hofen Show"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
"Piti Peta Hofen Show"
"Piti Peta Hofen Show" Foto: publicitātes

Rīgas cirks uz Latviju ved visplašākajai auditorijai paredzētu apvienības LPM (Francija) viesizrādi "Piti Peta Hofen Show", kas būs skatāma 5. martā plkst. 18 un 20 vakarā Dailes teātra Mazajā zālē.

Pasauli apceļojušajā cirka mākslinieku apvienības LPM izrādē "Piti Peta Hofen Show" satiekas teātris, improvizācija, kā arī spēja neticami pārvaldīt objektus un likt priekšmetiem mainīties līdzi izrādes tēlu iegribām. Izrāde aizved absurdā pasaulē, kur valda pretrunīga loģika, zināma deva muļķīguma un kur ļaudis runā žonglēšanas, akrobātikas un klaunādes mēlē. Uz skatuves būs mazliet dzejas, mazliet haosa un dauzīšanās – izrāde būs spilgta pieredze kā bērniem, tā tiem, kas trakulīgajās ainiņās mācēs nolasīt dažādus kultūrvēstures kodus un uzvedības stereotipus.

“Izrāde ir nepārtraukts humora un enerģijas lādiņš, kas sasmīdinās gan lielos, gan mazos skatītājus. Viļņas laikmetīgā cirka festivālā “New Circus Weekend” no visām festivāla izrādēm tieši "Piti Peta Hofen Show" publika uzņēma viskvēlāk – ar vētrainām ovācijām,” stāsta Rīgas cirka direktore Liene Pērkone. 

"Piti Peta Hofen Show"
"Piti Peta Hofen Show" Foto: publicitātes

Cirka mākslinieku grupa “LPM” dibināta 2013. gadā Francijā, apvienojoties četriem puišiem, kuri kopīgi studējuši Tulūzas cirka mākslas skolā “Centre des Arts du Cirque de Toulouse – Le Lido”. Iestudējums tapis 2017. gadā, un savas pastāvēšanas laikā nebēdnīgā izrāde rādīta dažādās pasaules valstīs – Brazīlijā, Francijā, Itālijā, Polijā, Vācijā, Nīderlandē, Šveicē, Portugālē, Spānijā, Izraēlā, Argentīnā, Lietuvā un citur. Tā guvusi panākumus arī dažādos cirka mākslas festivālos. Izrādē piedalās trīs mākslinieki: Luka Kastelo Branco (Lucas Castelo Branco, Francija), Andres Toress Diazs (Andres Torres Diaz, Spānija) un Johanness Bauhofers (Johannes Bauhofer, Vācija).

Rīgas cirka rīkotā viesizrāde notiek Dailes teātra Mazajā zālē. Paredzams, ka šī gada siltajā sezonā notiks arī Rīgas cirka arēnā skatāmas viesizrādes. Savukārt 2020. gada rudenī Rīgas cirkā tiks uzsākti rekonstrukcijas darbi ar mērķi nodrošināt cirka ēkas siltumizolāciju un energoefektivitāti. Arī būvniecības laikā Rīgas cirks gan piedāvās pašu producētas un līdzproducētas izrādes, gan uz Rīgu vedīs viesizrādes no citām valstīm. Izrādes būs skatāmas dažādās kultūrtelpās Rīgā un citur Latvijā.

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, kas mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet arī ilgtermiņā veicina cirka nozares attīstību un atpazīstamību Latvijas un starptautiskā mērogā.

Jaunākā informācija par aktivitātēm Rīgas cirkā aplūkojama vietnēs cirks.lv/biletes un kvadrifrons.lv.   

Video: Ieskats izrādē.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu