Melngalvju nams šogad atzīmē 685. gadadienu un 20 gadu jubileju kopš atjaunošanas (2)

TVNET
Foto: Pixabay

Visu 2020. gadu Melngalvju nams pavada dubultjubilejas zīmē – atzīmē 685. gadadienu kopš nama celšanas un 20 gadu jubileju kopš atjaunošanas. Tāpēc 28. februārī, līdzīgi kā to darīja melngalvji – svinot un baudot dzīvi, tiks atzīmēts šis vēsturiski nozīmīgais notikums.

Svētku vakarā Melngalvju nama lūgtie viesi būs pirmie apmeklētāji, kuriem tiks vērtas durvis divām jaunām telpām – Zilās gvardes zālei un Salonam.

Plānots, ka svinīgo pasākumu apmeklēs arī Brēmenes Melngalvju nama pārstāvji, kuri par godu šīm svinībām Melngalvju nama ekspozīciju Rīgā līdz 2020. gada 30. septembrim papildinās ar sudraba augļu vāzi.

Tāpat jāatzīmē, ka vakara gaitā īpašajiem viesiem būs atvērti visi Melngalvju nama stāvi. Ļausimies svētku tostiem, iegrimsim vēsturiskās aktivitātēs un baudīsim čellu mūzikas skaņas. Lai Melngalvju namu piepilda svinību reibinošā garša.

Melngalvju nams ir celts 1334. gadā kā Rīgas pilsētas Rātslaukuma ansambļa sastāvdaļa, kurā pulcējās tirgotāji un kuģotāji.

Tolaik burtiski uzturēja pilsētas ekonomikas asinsriti, tās tirdzniecības sakarus ar rietumu un austrumu partneriem. Taču Otrā pasaules kara laikā krāšņākā Rīgas rota pārvērtās drupās. Pēc armiju apšaudes nams nodega un vēlāk tika uzspridzināts. SIA “Rīgas nami” vadībā 1999. gadā 9. decembrī Rātslaukumā notika atjaunotā Melngalvju nama un Rolanda skulptūras iesvētīšana.

Nepalaid garām!

Uz augšu