Kristīne Garklāva aicina neaiztikt jūras malā sastaptos ronēnus

FOTO: LETA

TV personība Kristīne Garklāva savas pastaigas laikā sastapusies ar roni. Viņa aicina visus rīkoties atbildīgi un apskatīt dzīvniekus vien pa gabalu.

"Ronēnu, kurš maina savu kažociņu, pavisam nejauši sastapu jūras malā, patālu no Rīgas. Biju tā aizrāvusies ar jūras bildēšanu, ka gandrīz nepamanīju mazo radībiņu pie akmeņu krāvuma. Un labi, ka tā... Varbūt viņu nepamana daudzi. Tā kā man rokās bija fotoaparāts ar diezgan lielu pievilkšanas funkciju (400mm), tad varēju mazo papētīt tuvāk.... un tad klusi pamest vietu, kur ronēns kļūst pieaugušāks.

Šis ir vēl viens aicinājums - NEIET klāt ronēniem. Tie ir savvaļas dzīvnieki !!!!!!! Šajās dienās desmitiem ziņu par suņu sakostiem un aizbiedētiem mazuļiem. Vai tiešām bilde instagramā um ziņkārība ir svarīgāka par ronēna dzīvību?

Ja vien būtu iespēja, ronēni balto kažociņu uz pelēko nomainītu uz ledus. Bet ledus nav un mazie pelēki diemžēl kļūst krastā un, ja kāds nāk klāt - tie instinktīvi var ieskriet jūrā. Viņi ir klāti ar baltu, biezu, maigu vilnu. Mazuļu apspalvojums nav piemērots nedz peldēšanai, nedz niršanai. Ja mazie peldēšanu izmēģina pirms laika, tad tie visbiežāk aiziet bojā," brīdina Garklāva.

Kā jau ziņots, Rīgas Zooloģiskajā dārzā līdz šim nogādāti astoņi suņu sakosti roņi, tādēļ iestādes pārstāvji aicina iedzīvotājus pastaigu laikā sevišķi uzraudzīt savus mājdzīvniekus un vest tos pie pavadas.

Uz augšu