Ieilgušā ārkārtas stāvokļa dēļ, kad atcelti koncerti, prezentācijas, jebkādi citi pulcēšanās pasākumi, mainījusies arī TVNET operatoru un fotogrāfu ikdiena. Tas ļāvis atraisīt rokas dažādiem radošiem, mākslinieciskiem projektiem. Fotogrāfs Jānis Škapars pandēmijas laikā jau mūs pārsteidza ar fotoprojektu pilsētvidē, kad skulptūras tika apgādātas ar sejas aizsargmaskām, un tagad lepnā vientulībā īstenojis vēl vienu savdabīgu projektu "Kad gribas pulcēties, bet nedrīkst".
Projekta būtība ir vienkārša - radīt ilūziju, ka sabiedriskā dzīve pilsētvidē nav apstājusies. Vairākās pilsētas lokācijās - gan iekšā, gan ārā - Jānis izspēlējis pulcēšanās ainiņas, kurās vienīgā darbīgā persona ir pats fotogrāfs.
Fotogrāfi nemīl klusumu
"Cilvēks, šķietami intelektuālākais pasaules dalībnieks, ir spiests samierināties ar to, ka radība, kura ar neapbruņotu aci pat nav saskatāma, sagrauj ekonomiku, atņem dzīvības, darbu un iedragā arī cilvēka mentālo veselību, iztukšo parkus, lielveikalus, griķu plauktus, restorānus, krogus, muzejus izklaides un darbavietas. Fotogrāfi nemīl šo klusumu, un katrs šo problēmu risina savā veidā - kāds fotografējot attālināti, konceptuāli risinot problēmas, kāds pievēršot lielāku vērību pilsētvides izmaiņām vai pilnīgi pretēji - fotografējot dabu," stāsta Jānis Škapars. "Radošums ir īpašība, kas vieno fotogrāfus – katrai situācijai meklējot atbilstošu risinājumu. Ņemot vērā, ka situācija valstī ietekmē arī manu darba ikdienu, vēlējos laiku izmantot lietderīgi. Nofotografēt izolāciju, pandēmiju, vīrusu? Jā – tukšās ielas, maskās tērptas cilvēku sejas, repatriācijas reisi – šīs lietas man, tāpat kā citiem, šķiet apnikušas un pelēkas.