ISSP galerijā notiks performatīva izstāde "1:1"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Lindas Boļšakovas darbs
Lindas Boļšakovas darbs Foto: Linda Boļšakova

No 2. jūnija līdz 4. jūlijam ISSP galerijas (Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3) izstādē “1:1” apmeklētāji aicināti satikt četrus radošās darbības ziņā atšķirīgus dažādu paaudžu Latvijas māksliniekus - Jāni Deinatu, Ievu Balodi, Lindu Boļšakovu un Tomu Harjo. Katrs autors galerijā uzturēsies vienu nedēļu, sniedzot iespēju apmeklētājiem līdzdarboties viņu radošajā procesā.

Pārtraucot ieilgušo klusumu, ISSP galerija tiks atvērta ar performatīvu izstādi, kas tā vietā, lai piedāvātu pasīvi aplūkot mākslas darbus, padarīs pašu apmeklējuma pieredzi par notikumu. Tā aicinās atkal satuvināties un pieredzēt mākslu klātienē, iesaistoties tās procesos. Katru nedēļu kāds no māksliniekiem fiziski uzturēsies galerijā, transformējot to atbilstoši savām mākslinieciskajām iecerēm.

"Lai arī šie vīrusa ēnā aizvadītie mēneši mūs apžēloja ar pavasarīgi patīkamiem laika apstākļiem, dzīve izolācijā radīja dīvainu  apmulsuma un trauksmes izjūtu.  Bet dzīva saruna kļuva par vienu no lielākajām vērtībām. Domājot par piedāvājumu, ko šobrīd var sniegt galerija, satikšanās ar mākslinieku klātienē šķita labākais risinājums ierobežojumu mīkstināšanas apstākļos. Jo, kas zina, vai pēc vasaras mums atkal nebūs jādodas ziemas guļā," stāsta galerijas programmas vadītāja Iveta Gabaliņa.

No 2. līdz 6. jūnijam viens no Latvijas atpazīstamākajiem fotoportreta žanra pārstāvjiem Jānis Deinats pārveidos galeriju improvizētā fotostudijā, piedāvājot apmeklētājiem kļūt par modeļiem viņa projektam “2.06. – 6.06”. Pieteikties fotosesijai varēs pēc iepriekšēja pieraksta, sūtot ziņu uz e–pasta adresi gallery@issp.lv, vai rindas kārtībā galerijas darba laikā. Fotosesiju rezultāts nedēļas garumā būs apskatāms uz galerijas sienām.

Fotogrāfs Jānis Deinats 
Fotogrāfs Jānis Deinats Foto: AFI

No 9. līdz 13. jūnijam galerijā būs aplūkojama audiovizuāla instalācija no kolektīva “Baltic Analog Lab” arhīva materiāliem, kuras autore ir māksliniece Ieva Balode. Skatītāji, kuri vēlas piedalīties tās veidošanā, aicināti ierasties ar diapozitīviem no ģimenes arhīviem. 12. jūnijā plkst. 18.30 programmā paredzēta audiovizuāla performance kopā ar skaņu mākslinieku Maksimu Šenteļevu.

No 16. līdz 20. jūnijam, reflektējot par aizvadīto laiku izolācijā, kas licis apzināties klātesamības un pieskāriena nozīmīgumu un visu lietu un radību savstarpējo saikni, māksliniece Linda Boļšakova veidos performatīvu telpu. Iesaistot procesā apmeklētājus, viņa smelsies iedvesmu no dabas radošajām sadarbībām jeb apputeksnēšanās.

Performatīvo izstādi noslēgs fotogrāfs un topošais aktieris Toms Harjo, kurš galerijā pavadīs laiku no 30. jūnija līdz 4. jūlijam, nedēļas garumā aicinot klātesošos uz sarunu.

Izstāde “1:1” ir daļa no festivāla Rīgas Fotomēnesis programmas, un notiek ar VKKF un “Krāsu Serviss” atbalstu.

Par ISSP

Biedrība ISSP jau 14 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu. Līdz ar galerijas atklāšanu Berga Bazārā, ISSP sevi pieteikusi kā nozīmīgu pieturas punktu Rīgas kultūras kartē – vienīgo laikmetīgajai fotogrāfijai veltīto telpu Latvijā.

* 2.06.-5.06. galerija atvērta līdz 19.00

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu