Kanje Vests maksās par nogalinātā Džordža Floida meitas izglītību

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Kanje Vests (pa kreisi) un Džordžs Floids ar meitu.
Kanje Vests (pa kreisi) un Džordžs Floids ar meitu. Foto: AFP/Reuters/Scanpix/TVNET kolāža

Amerikāņu reperis Kanje Vests ziedojis divus miljonus ASV dolāru Džordža Floida, Amāda Ārberija un Brionas Teilores ģimeņu atbalstam, vēsta CNN.

Ziedojumu ietvaros tiks segti Ārberija un Teilores ģimenes tiesu izdevumi, kā arī sniegts atbalsts tumšādaino uzņēmumiem Vesta dzimtajā pilsētā Čikāgā un citviet, ko skārusi krīze.

Vesta pārstāvis sacīja, ka izveidots plāns, lai pilnība segtu Floida meitas Džiannas koledžas izdevumus.

Mūziķis ziedojumu veicis laikā, kad visā pasaulē izplatījušies protesti pret Floida, Ārberija un Teilores nāvi. Daudzi prominenti izklaides industrijas pārstāvji aicinājuši izbeigt sistemātisku rasismu, policijas vardarbību, kā arī aicina politiskos līderus rīkoties situācijas uzlabošanai.

Mineapolisas policisti, kuri iesaistīti Floida nāvē aresta laikā, ceturtdien, 4. jūnijā, pirmo reizi stājās tiesas priekšā.

Dereks Čovins, policists, kurš gandrīz deviņas minūtes turēja kāju uz zemē noguldītā Floida kakla, sākotnēji apsūdzēts trešās pakāpes slepkavībā un nonāvēšanā aiz nolaidības. Trešdien viņam izvirzītās apsūdzības pastiprinātas uz otrās pakāpes slepkavību.

Ārberijs, kurš arī ir tumšādains, tika nāvējoši nošauts 23. februārī skrējiena laikā. Par viņa slepkavību arestēti trīs vīrieši.

Teilori martā sašāva vismaz astoņas reizes, kad trīs policisti, izmantojot spēku, iekļuva viņas dzīvoklī. Federālais izmeklēšanas birojs sācis izmeklēšanu par viņas nāvi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu