"Rīgas ritmi 2020" atmiņu klade – Santa Šillere

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Santa Šillere
Santa Šillere Foto: publicitātes

Par godu divdesmit gadu jubilejai starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas ritmi" palūdza tā māksliniekiem aizpildīt atmiņu kladi jebšu atbildēt uz konkrētiem jautājumiem par un ap festivālu un mūziku vispār. Šoreiz festivāla atmiņu kladi aizpilda projekta "Riga Jazz Stage Talents" dalībniece, dziedātāja Santa Šillere.

Ar kādu programmu tiks iepriecināti festivāla apmeklētāji un kāpēc tieši ar tādu?

Mūsu "Riga Jazz Stage" talantu koncerts norisināsies džeza bāra "Trompete" telpās, tādēļ kopā ar pianistu Ati Andersonu, kontrabasistu Pēteri Liepiņu un bundzinieku Kasparu Kurdeko programmu veidosim no pašu iemīļotiem džeza standartiem, kā arī koncerta pirmajā daļā atskaņosim oriģinālkompozīcijas.

Kas obligāti jāzina koncerta apmeklētājiem?

Noteikti vajag apbruņoties ar labu noskaņojumu un arī kādu mūzikas instrumentu, jo vakara otrajā daļā paredzēta džema sesija, kurā aicināsim pievienoties uz skatuves pārējos džeza mūzikas draugus, kuri būs ieradušies.

Kas tiek gaidīts no uzstāšanās festivālā “Rīgas ritmi”, un ar ko tā nozīmīga?

Būt gataviem uzklausīt arī kādu pirmatskaņojumu, jo koncerta pirmajā daļā būs dzirdamas vairākas oriģinālkompozīcijas, un pavisam iespējams, ka kāda no tām pirmo reizi publiski izskanēs tieši festivāla “Rīgas Ritmi” ietvaros.

Kas ir jaunākās ietekmes mūzikā šā gada laikā?

Džeza mūzikā ietekmēm ne vienmēr jābūt jaunām, un arī izklausot lielo meistaru vecākos albumus, iespējams izdzirdēt pavisam jaunas, ģeniālas nianses. Taču šā gada atklājums man ir jauns, talantīgs amerikāņu bundzinieks un komponists Jonathan Barber, kuram pavisam nesen iznāca jauns albums "Legacy Holder" ar daudzām skaistām muzikālām idejām.

Trīs skaņdarbi, kas noteikti būtu jānoklausās katram, un kāpēc?

Balāde "The Nearness of You" ir viena no manām visu laiku mīļākajām melodijām džezā, īpaši vokālistes Lizz Wright un arī pianista Brad Mehldau izpildījumos.

Saulains un jaudīgs pieskāriens jebkurā dienas laikā būs enerģiskās dziedātājas Jocelyn Brown izpildījums dziesmā “Somebody Else’s Guy”.

Savukārt skaņdarbā “Reflections of My Heart” iesaku izbaudīt divu absolūti skaistu un saskanīgu tembru – vokālistu Jazzmeia Horn un Jamison Ross satikšanos.

Kāpēc vispār ir svarīgi klausīties mūziku, ar ko tā ir īpaša?

Manuprāt, ka tas ir viens no skaistākajiem komunicēšanas veidiem, kā iekšējā monologa, tā arī dialogu un citos kontekstos. It īpaši jau tajos brīžos, kad vārdos kaut ko grūti ietvert.

Kādi tuvākās nākotnes plāni?

Visupirms jau laikam izbaudīt nedaudz citādāku vasaru un radoši gatavoties jaunam atspērienam.

Novēlējums festivālam 20 gadu jubilejā!

Daudz skanīgu lidojumu, muzikāli augstvērtīgu un enerģijas pilnu mirkļu kopumu arī turpmāk.

Projekts "Riga Jazz Stage Talents" festivālā "Rīgas ritmi" uzstāsies 4. jūlijā pulksten 21.00 džeza klubā "Trompete".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu