Pāragri mūžībā aizgājušās Jutas Strīķes vīrs atklāj, kā abi iepazinušies

Juta Strīķe

FOTO: LETA

18. martā pēc smagas slimības mūžībā devās Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja un bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece Juta Strīķe. Viņas vīrs, bijušais SAB un Militārās izlūkošanas un drošības dienesta augsta ranga darbinieks Maigurs Strīķis žurnālam "Klubs" sniedzis savu pirmo interviju, kurā atklāj arī to, kā iepazinās ar sievu. 

Kā atklāj Strīķis, abi iepazinās izmeklēšanas pārvaldē Stabu ielā: "Tas bija kāds 1993. vai 1994. gads. Mēs bijām dažādās nodaļās."

"Juta jau tajā laikā bija ļoti enerģiska, viņa ne no kā nebijās. Gāja un darīja," atklāj Strīķis.

Vaicāts, ar ko Juta viņu "paņēma", Maigurs ar asarām acīs stāsta: "Viņai bija iedzimta taisnīguma izjūta."

Atgādinām, ka 1970. gadā dzimusī Strīķe atpazīstamību iemantoja ar savu darbu KNAB.

Laikā no 1995. gada līdz 2003. gadam viņa strādāja Drošības policijā (DP). 2000. gadā viņa kļuva par DP priekšnieci aktīvo izstrāžu nodaļā, kas nodarbojas ar korupcijas apkarošanu.

Savukārt 2003. gada septembrī konkursa komisija viņu atzina par piemērotāko kandidātu KNAB priekšnieka amatam, taču Saeima viņas kandidatūru noraidīja un ar tā laika premjera Eināra Repšes rīkojumu viņa tika iecelta par KNAB priekšnieka vietnieci korupcijas novēršanas jautājumos.

2013. gadā viņa tika atbrīvota no KNAB priekšnieka vietnieces amata, taču ar tā laika premjera Valda Dombrovska rīkojumu viņa šo amatu atguva. Savukārt 2014. gadā viņa atkārtoti amatu zaudēja. Pēc tam viņa turpināja darbu KNAB līdz to pameta 2016. gadā.

Savukārt 2017. gadā viņa tika ievēlēta Rīgas domē no Jaunās konservatīvas partijas saraksta, bet gadu vēlāk viņa no šī paša saraksta tika ievēlēta 13. Saeimā, kur viņa vadīja Juridisko komisiju.

Uz augšu