Valmieras teātrī pārceltā pirmizrāde iestudējumam "Tilti"

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Matīss Markovskis

5. augustā Valmieras teātra Apaļajā zālē gaidāma pirmizrāde iestudējumam "Tilti". Šī būs pirmizrāde, kas tiek gaidīta jau no 13. marta, kad valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ savu satikšanos ar skatītājiem tā arī nepiedzīvoja. Iestudējums ir režisora Georgija Surkova un dramaturģes Madaras Rutkēvičas skatuves variants, kas veidots, iedvesmojoties no filmas "Medisonas apgabala tilti".

Stāsts risinās ASV, 1980. gadā, Aiovas štata Vintersetā. Karolīna un Mihaēls atgriežas mājās uz savas mātes Frančeskas bērēm. Viņas lūgums, lai viņas mirstīgās atliekas kremē un pelnus izkaisa pie Rouzmana tilta, nevis blakus tēvam, samulsina Karolīnu un Mihaēlu, un viņi atsakās izpildīt mātes mīklaino vēlēšanos. Taču Frančeskas atstātā vēstule, kurā viņa abiem saviem bērniem atklāj kādu ilgi glabātu noslēpumu no 1965. gada vasaras četrām dienām, pārvērš Karolīnas un Mihaēla priekšstatus par viņu māti un savu ģimeni, un liek paskatīties arī pašiem uz savu dzīvi pavisam citādākā gaismā, un stāsta par patiesu un godīgu satikšanos gan ar sevi, gan vienam ar otru.  

"Mums šajā stāstā ir svarīgi tas, kas notiek ar bērniem, kad viņi uzzina mātes noslēpumu, un kā mainās viņu attieksme pret pagātni un vecākiem, arī pret sevi. Vai viņu dzīve ir tāda, kādu viņi to grib, vai arī tāda, kādu apstākļi to veidojuši. Lai bērni no jauna paskatītos uz savu dzīvi ar savas mammas acīm, lai viņiem būtu spēks to mainīt," tā režisors Georgijs Surkovs.

Lomās - Elīna Vāne, Tālivaldis Lasmanis, Elīna Hanzena vai Ieva Estere Barkāne, Eduards Johansons, Inese Ramute, Baiba Valante, Aigars Vilims.

Radošajā komandā arī scenogrāfs Krišjānis Elviks, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, gaismu mākslinieks Tarass Mihaļevskis (Maskava), komponists un skaņu mākslinieks Armans Guščjans (Maskava), horeogrāfs Ģirts Bisenieks.

Biļetes pieejamas Valmieras teātra un Biļešu paradīzes kasēs, kā arī www.vdt.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu