Ekspluatācijā nodota Ekziperī Starptautiskā skola Piņķos

TVNET/LETA
Ekspluatācijā nodota Ekziperī Starptautiskā skola Piņķos
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Пресс-фото

SIA “Merks” ir pabeigusi celt Ekziperī Starptautiskās skolas mācību telpas  un dzīvojamās mītnes vecāko klašu audzēkņiem Piņķos. 

Objekts ir nodots ekspluatācijā. Projekts īstenots nepilna gada laikā, izmantojot "design&build" principu, kas ļauj būvniekiem sasniegt vēlamo rezultātu paredzētajā termiņā un budžetā.

Jaunajā vidusskolā - koledžā vienlaicīgi varēs mācīties vairāk nekā 500 audzēkņu, savukārt dzīvojamajā ēkā būs iespējams izmitināt līdz 100 personām.

Ēkas kopējā platība ir 6766,8 kvadrātmetru.

"Jaunā vidusskolas - koledžas ēka seko pasaules būvniecības tendencēm un atbilst augstākajām mūsdienu kvalitātes un energoefektivitātes prasībām. Projekta konstrukcijas veidotas no līmētiem koka jeb CLT paneļiem, kas ir videi draudzīgāks risinājums, izmantojot dabas atjaunojamos kokmateriālu resursus. Mums bija izaicinājums pirmo reizi CLT paneļus izmantot tik apjomīgā būvē, ko veiksmīgi realizējām. Liels paldies projekta komandai ar projekta vadītāju Jāni Zilgmi priekšgalā," stāsta Andris Bišmeistars, "Merks" valdes loceklis un celtniecības direktors.

Ēkas arhitektonisko konceptu izstrādāja arhitekts Juris Lasis no arhitektu biroja "8 A.M.". Ekziperī Starptautiskās skolas mācību un dzīvojamā kompleksa ēkas projekts veidots divās nosacītās daļās: vidusskolas - koledžas daļa izvietota ēkas pirmajā un otrajā stāvā, savukārt audzēkņu dzīvojamā mītne ir izvietota trijos stāvos. Uz jumta izbūvētas ēkas tehniskās telpas. Uzbūvēti arī asfaltēti piebraucamie ceļi un ietves.

Projekts izstrādāts BIM platformā, un lielākā daļa būvniecības elementu saražoti "off-site" tehnoloģijā, kas saīsina būvniecības laiku un palielina kvalitāti, kā arī ļauj ātrāk padarīt ēku hermētisku, pasargājot to no nelabvēlīgu laika apstākļu ietekmes.

Ekziperī Starptautiskā skola (EIS) ir privātā starptautiskā skola Piņķos, kas dibināta 2016.gadā un piedāvā pilnu izglītības ciklu bērniem vecumā no 2,5 līdz 17 gadiem no Latvijas, Baltijas un citām pasaules valstīm. EIS pirmās kārtas ēku platība ir 6577 kvadrātmetru, vidusskolas mācību un dzīvojamās ēkas kopējā platība ir 6766,8 kvadrātmetru.

EIS ir daļa no IB (International Baccalaureate) skolu starptautiskās kopienas. Skola darbojas pēc stingriem Starptautiskā bakalaurāta standartiem, piedāvājot bērniem unikālu izglītības vidi, ņemot vērā jaunākās tendences un labāko izglītības praksi, stimulējot svešvalodu apguvi un multikulturālisma attīstību.

Pateicoties 11.07.2020. pieņemtajam Starptautisko skolu likumam, Latvija ir iezīmējusi savu vietu IB līmeņa skolu pasaules kartē. EIS izglītības iestāžu komplekss atbilst visām prasībām, lai nodrošinātu starptautiskajiem standartiem atbilstošu izglītības programmu un piesaistītu spējīgākos skolēnus ne tikai no Baltijas, bet arī no visas pasaules.

Būvkompānija "Merks" ir ģenerāluzņēmējs sabiedrisko, dzīvojamo un rūpniecisko ēku, kā arī inženierbūvju celtniecībā, kas Latvijā darbojas kopš 1996.gada. "Merks" Latvijā ir uzbūvējis vairāk nekā 120 dažādu objektu, tai skaitā - sabiedriskās būves, ražošanas ēkas un inženierbūves, un vairāk nekā 1500 dzīvokļu. Būvkompānija "Merks" ietilpst Baltijas būvniecības tirgus līdera "Merko Ehitus" grupā, kuras akcijas kopš 1997.gada tiek kotētas Tallinas Nasdaq biržā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu