To, cik pakāpienu ir padomju kāpņu telpās, būs ievērojis vien retais, tomēr, ja paskaitīsi, droši vien secināsi, ka klasiskajā hruščovkā vai kādā no padomju projektu sērijām kāpņu posmos ir konkrēts pakāpienu skaits – deviņi. Šis skaits gan nav ar okultu nozīmi, bet drīzāk izvēlēts utilitāru, arhitektonisku un inženiertehnisku iemeslu dēļ.
Padomju laikos visas ēkas tika celtas pēc īpašiem projektiem – to mērķis bija radīt pēc iespējas vairāk dzīvojamo platību pēc iespējas vairāk cilvēkiem un par mazām izmaksām. Tā bija liela apjoma mājokļu celtniecība, kuru veicināja Ņikita Hruščovs pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, un turpinājās līdz pat astoņdesmito gadu beigām. Lai darbi noritētu raitāk, PSRS valdība noteica vairākus normatīvos aktus, pēc kuriem vadījās visi tā laika arhitekti. Būtībā padomju ēkas tika būvētas pēc iepriekš izstrādāta “šablona”, un tām ir vairākas kopīgas īpatnības – sākot ar ieejas slieksni, beidzot ar ventilācijas šahtu un jumtu.
Viens no interesantajiem elementiem ir pakāpienu skaits kāpņu telpās. Tā kā PSRS mājokļu projektu normatīvos tika iekļauti stingri noteikumi attiecībā uz kāpņu telpu izkārtojumu, tas nozīmēja, ka arī pakāpieni bija jāveido pēc noteikumiem. Padomju namos optimālais stāva augstums bija 2,7 metri.