Darbnīcas dalībnieki būs aicināti atklāt kolāžu kā radošu instrumentu, ar kura palīdzību pievērsties pašizziņai, procesa gaitā pietuvojoties sev un atbrīvojoties no idejas par autorību un rezultāta māksliniecisko vērtību. Kolāžas tiks veidotas gan individuāli, gan grupās, bet darbnīcu noslēgs diskusija, kurā tiks pārrunāts paveiktais un kolāžas tehnikas kā paņēmiena iespējas iekšējo norišu izprašanai un atspoguļošanai.
"Lai izpētītu dažādos cilvēciskās pieredzes slāņus, kolāžai izvēlos attēlus, kas pēc būtības šķiet minimālistiski un abstrakti. Mākslas terapijai kolāža ir piemērots paņēmiens, jo tās materiāli ir pieejami un vienkārši lietojami. Kolāžas veidotājam nav jābūt tehniskām iemaņām mākslā un nav jāattaisno nez kādas paša uzliktās gaidas, tā vietā koncentrējoties uz atrastajiem un izvēlētajiem attēliem, lai paustu savas domas, izjūtas un pieredzi," stāsta mākslas terapeite Džūlija Volontsa, kuru pašu tieši kolāžas tehnika pirms desmit gadiem pamudinājusi pievērsties mākslas terapijas padziļinātām studijām.
Darbnīca, kas novembrī norisināsies Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, ir veidota gan mākslas, gan psihoterapijas studentiem un profesionāļiem, kā arī ikvienam interesentam, kurš vēlas izmēģināt darbu ar kolāžu kā pašrefleksijas un terapijas rīku.