Daces Pūces "Bedre" saņem galveno balvu Lībekas kinofestivālā

TVNET/LETA
Daces Pūces "Bedre" saņem galveno balvu Lībekas kinofestivālā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Daces Pūces "Bedre"
Daces Pūces "Bedre" Foto: Janis Deinats

Režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma "Bedre" jeb "The Pit" piedzīvojusi pasaules pirmizrādi un saņēmusi galveno balvu - "Grand Prix" - kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma Lībekas kinofestivālā Vācijā, informēja filmas radošās komandas pārstāve Ligita Mieze.

 

Pēc Miezes paustā, festivāls šogad notika 62.reizi, un pirmo reizi tā vēsturē galveno balvu saņēmusi filma no Latvijas. Lībekas kinofestivāls norisinās kopš 1956.gada un ir vienīgais festivāls, kas veltīts Ziemeļeiropas kino, kļūstot par svarīgu platformu Baltijas un Ziemeļvalstu filmām un to autoriem.

"Fantastiskā debija no Latvijas mūs pilnībā apbūra. Filmas centrā ir vientuļš zēns, kurš mēģina atrast savu ceļu nomācošos apstākļos. Filma ir aizraujošs stāsts ar lieliskiem aktieriem, sirdi plosoša, bet ne brīdi salkana, ar neaizmirstamiem, poētiskiem kadriem. "Bedre" būtībā ir par to, kā māksla var mierināt un glābt dzīvības," pausts žūrijas vērtējumā, norādot, ka ļoti tiek gaidīta Pūces nākamā filma.

Savukārt režisore neslēpa gandarījumu, ka debijas pilnmetrāžās filma pirmizrādi piedzīvoja vienā no vecākajiem Eiropas kinofestivāliem. Turklāt Lībekas festivāls ir pirmais starptautiskais festivāls, kurā filma iesniegta žūrijas vērtējumam, uzreiz gūstot tik lielu atzinību, atzīmēja Pūce.

"Kā Latvijas patriote, sākoties valsts svētku laikam, priecājos, ka ar savu darbu varu likt Latvijas vārdam izskanēt pasaulē. Lielu pateicību vēlos paust ikvienam, kurš ieguldījis savu darbu filmas tapšanā

- daudziem no mums šī filma bija debija pilnmetrāžas kino, tāpēc nupat Vācijā piedzīvotā atzinība ir īpašs notikums," uzsvēra filmas režisore.

Mieze klāstīja, ka filma "Bedre", kas tapusi pēc Janas Egles stāstu motīviem, stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.

Filmas reklāmas rullītis.

Šonedēļ filma startēs arī Tallinas starptautiskajā kinofestivālā "Melnās naktis", kur filma piedalīsies Baltijas filmu konkursā. Kinofestivāls Tallinā kopš 2015. gada ierindojies līdzās Berlinālei, Kannām, Venēcijas, Sansebastjanu un citiem, kopā 15 pasaules kinofestivāliem, ko starptautiskā producentu apvienība "FIAPF" akreditējusi kā atbilstošus "A" klasei. Pirmizrādi Latvijā filma "Bedre" piedzīvos 2021. gada rudenī.

Pūces debijas spēlfilmā "Bedre" lomas atveido Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis. Viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.

Filmas radošajā komandā ir operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, un tās ierakstā piedalījās "Sinfonietta Rīga" mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Māriņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Marijas Noeras skaņdarbs "Ouvre". Filma tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu