Seriāla "Sirdsmīļā Monika" aktrises silti piemin Leonu Krivānu

Sejas.lv
Seriāla "Sirdsmīļā Monika" aktrises silti piemin Leonu Krivānu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA/TVNET kolāža

Skatītāju iemīļotā seriāla "Sirdsmīļā Monika" aktrises Mirdza Martinsone un Olga Dreģe izdevumam "Privātā Dzīve" atsauc atmiņā strādāšanu kopā ar mūžībā aizgājušo aktieri Leonu Krivānu.

"Pēc filmēšanās seriālā Leons man katru gadu zvanīja un apsveica Monikās," atklāj seriāla galvenās varones atveidotāja Mirdza Martinsone. Tāpat viņa nodēvē Krivānu par "īstu humora veci", un viņai ir ļoti žēl, ka talantīgā aktiera vairs nav starp mums. 

Savukārt aktrise Olga Dreģe, kura seriālā "Sirdsmīļā Monika" atveidoja Leona Krivāna (Žaņa Vimbas) dzīvesbiedri, sacīja: "Vēl piektdien apsveicu Leonu vārda dienā un sirsnīgi izrunājāmies pa telefonu. (..) Viņš sešdesmit gadu man vienmēr bija blakus, mans spožākais partneris, sākot no etīdēm līdz filmām un izrādēm – vesels mūžs kopā."

Krivāns mūžībā devās 7. novembrī 82 gadu vecumā.

Aktieris dzimis 1938. gada 17. aprīlī celtnieka ģimenē. 1956. gadā viņš beidzis Rīgas 6.vidusskolu. Mācību laikā Krivāns darbojies celtnieku kultūras nama "Oktobris" dramatiskajā ansamblī, norādīts enciklopēdijā "Teātris un kino biogrāfijās" 2. sējumā.

Pēc Dailes teātra 3. studijas beigšanas bijis teātra aktieris no 1962. līdz 1992. gadam. Diplomdarba izrādē Krivāns veiksmīgi atveidoto Stuklas lomu Rūdolfa Blaumaņa "Ugunī" spēlējis arī Dailes teātra iestudējumā 1963. un 1966. gadā.

Enciklopēdijā rakstīts, ka karjeras sākumā aktiera puiciskais tiešums un aizrautība dominējusi viņa atveidotajās žanriski atšķirīgajās jauniešu lomās, taču vēlāk Krivāns skatuves izpausmēs akcentējis tēla domāšanas un situācijas paradoksus, savukārt popularitāti guvis ar komiski saasinātiem raksturtēliem.

Krivāna veidotie raksturi kinofilmās bijuši komiski, ar tieksmi uz ekscentriku. Viņš atveidojis tādus personāžus kā Artūru 1965. gada filmā ""Tobago" maina kursu", Frīdi 1967. gada filmā "Kapteiņa Enriko pulkstenis", Spuļģi 1973. gada filmā "Dāvana vientuļai sievietei" un Grigalu 1982. gada filmā "Tereona galva" un citās. Epizodiskās lomās aktieri varēja redzēt arī tādās filmās kā 1961. gada "Kārkli pelēkie zied", 1966. gada "Purva bridējs", 1968. gada filmā "Mērnieku laiki", 1972. gada filmā "Vella kalpi Vella dzirnavās" un 1982. gada "Aizmirstās lietas".

2018. gada 3. maijā viņš saņēma IV šķiras Atzinības krustu "Par radošo mūža ieguldījumu Latvijas teātra un kino mākslā".

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu