Izdos Dailes teātra dibinātājam Eduardam Smiļģim veltītu pastmarku

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

VAS "Latvijas pasts", atzīmējot Dailes teātra 100 gadu jubileju, šonedēļ izdos pastmarku un aploksni, kas veltīta teātra dibinātājam un režisoram Eduardam Smiļģim, informē "Latvijas pasta" pārstāve Vineta Danielsone.

Pastmarkas tirāža būs 50 000 eksemplāru, savukārt īpašā aploksne tiks izdota 1500 eksemplāros. 

Pastmarkas nominālvērtība būs viens eiro, kas atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramiem Latvijas teritorijā.

Pastmarkas vizuālajā noformējumā izmantots fotogrāfa Gunāra Bindes 1965. gadā uzņemtais Smiļģa portrets, kas tapis pusgadu pirms viņa aiziešanas mūžībā. Savukārt uz aploksnes redzams Dailes teātris. Pastmarkas un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Gunārs Binde
Gunārs Binde Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Pastmarka tiks izdota ceturtdien, 19.novembrī, kad Dailes teātris svinēs 100 gadu jubileju.

Ņemot vērā, ka drošības prasību dēļ ir atcelti publiskie pasākumi, tostarp pastmarku pirmās dienas zīmogošana pasta nodaļās, pastmarku kolekcionāri un filatēlijas interesenti par pastmarku zīmogošanas iespējām aicināti sazināties ar "Latvijas pasta" Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamentu, rakstot uz e-pasta adresi "filatelija@pasts.lv".

Pastmarku un aploksni "Dailes teātris 100 - Eduards Smiļģis" sākotnēji varēs iegādāties Rīgas 10.pasta nodaļā, Elizabetes ielā 14/43, Rīgas 50.pasta nodaļā tirdzniecības centrā "Origo", Stacijas laukumā 2, pasta centrā "Sakta", Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī "Latvijas pasta" e-veikalā "veikals.pasts.lv/".

Eduards Smiļģis
Eduards Smiļģis
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu