Koks kā galvenais būvniecības izejmateriāls ir izmantots jau ārkārtīgi sen – gan pirms mūsu ēras, gan mūsu ēras sākumā. Mūsdienās, mainoties klimatiskajiem apstākļiem un arhitektūras tendencēm, koks piedzīvo sava veida renesansi.
Pēc Pirmā pasaules kara tendences dzīvojamo māju arhitektūrā piedzīvoja pārmaiņas un būvmateriālus nomainīja mūris, bet pēcāk – dzelzsbetons. Lai gan labu laiku arī pēc Padomju Savienības sabrukuma koku kā būvmateriālu mēdz uzlūkot ar skepsi, bet betonu - cildina, tomēr ar mūsdienu tehnoloģijām un iespējām koks ir kļuvis par nopietnu konkurentu dzelzsbetonam.
Straujo klimata pārmaiņu rezultātā par globāli nozīmīgu tēmu ir kļuvusi ekoloģija un ilgtspējas tendence. Tās ietvaros vairākas saimnieciskās darbības nozares meklē veidus, kā esošo produktu un pakalpojumu piedāvājumā rast dabai draudzīgus analogus. Šī tendence burtiskā nozīmē ietekmē arī arhitektūru, proti, gan vietējā mērogā, gan citviet pasaulē pēdējos gados arhitekti meklē visdažādākos veidus un metodes, kā padarīt ēkas ilgtspējīgākas un dabai draudzīgākas.
Viena no metodēm ir ekoloģiskāka būvmateriālu izvēle, kur pamatā tiek izvēlēts tieši koks. Mūsdienu tehnoloģijas spēj radīt krietni izturīgākus kokmateriālus par klasiskajiem guļbaļķiem vai dēļiem – tas ļauj arhitektiem un inženieriem izpausties pēc pilnas programmas un radīt pat koka debesskrāpjus. Portālam TVNET arhitekts Kārlis Mičulis no arhitektu biroja SIA „Vilnis Mičulis” atklāj, kādēļ koks ir uzskatāms par modernu un konkurētspējīgu būvkonstrukciju būvmateriālu, norādot, kādas ir tā priekšrocības un kāpēc birojs projektē dažāda tipa koka konstrukcijas publiskās un privātās būves.