FOTO ⟩ Iedzīvotājus aicina aplūkot ceļojošo Latvijas arhitektūras izstādi

TVNET
Iedzīvotājus aicina aplūkot ceļojošo Latvijas arhitektūras izstādi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Building Design and Construction council

No 11.decembra plašākai publikai atvērta arhitektūras, būvniecības, būvmateriālu ražošanas un restaurācijas izcilībām veltītā izstāde. Patlaban to ir iespējams apskatīt t/c Sāga, kur izstāde būs vērojama līdz 2021.gada 8.janvārim, pēc tam no 9. janvāra t/c Sky and More. 

Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas, papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēsta par 16 dažādām ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumiem, kuri visi ir parauga vērti izpildījuma augstā kvalitātes dēļ, funkcionālā un radošā līmenī. Vairāki objekti ir ieguvuši balvas lielākajā būvju konkursā Latvijas Būvniecības gada balva.

Jebkurš arhitektūras un būvniecības objekts ir sava laika liecība, kurā iemiesotas pamata vērtības un arī raksturīgās inovācijas. Par ilgtspējīgu iespējams nodēvēt ikvienu izstādē aplūkojamo objektu. Plašāku informāciju meklē šeit.

Izstādes objekti

Foto: Building Design and Construction council

Unikālas vērtības Alūksnē

Labiekārtojuma idejām Alūksnē ir kur izvērsties. Pilsētas teritorija ir piepildīta ar aizraujošiem pagātnes stāstiem. Projektu autori: Celmiņa būvkonstrukciju birojs, Arhitektoniskās izpētes grupa, Arhitekta L. Šmita darbnīca, AR "Structural Solutions", "Alūksnes projekti", Projekts 3. Būvnieki "BŪVFIRMA INBUV", Tilts.

Foto: Building Design and Construction council

Bauskas pils tornis slejas pāri vēsturei

Pēc rūpīgas atjaunošanas tornis pieejams apskatei, piedāvājot veikt savdabīgu riņķa ceļojumu līdz augšai, pēc tam lejā kāpjot pa citu pusi. Nedaudz adrenalīna garantēts, ja ir vēlme iepazīt un pat pieskarties vēsturei. Pasūtītājs: Bauskas pils muzejs, Bauskas novada dome, projekts: Ināras Caunītes arhitektu birojs, Miloslavs Hanzla, būvnieks: Kaskāde 19, Ēriks Pažemecks.

Foto: Building Design and Construction council

Hoijeres kundzes viesnīca Liepājā

Viena no vecākajām ēkām Liepājā, atraitnes Hoijeres viesnīca Kungu ielā 24 celta 17. gs. Pazīstama arī kā Pētera I nams, jo 1697. gada pavasarī viesnīcā vienu nedēļu dzīvoja Krievijas cars Pēteris. Pēc atjaunošanas būs saglabātas gan vēsturiskās funkcijas, gan interjeri. Pasūtītājs – Liepājas pilsētas pašvaldība. Projektētājs: p/s Pils projekts, arhitekte: Liesma Markova. Būvnieki: "Rere meistari". Būvuzraugs: "Firma L4".

Foto: Building Design and Construction council

Vecrīgas skati Daugavas malā

Kuģu ielā 15 ir radīts jauns, moderns vaibsts Rīgas tēlā. Lai arī izaudzis salīdzinoši šaurā vietā, tomēr jaunā kompleksa iemītniekiem ļaus izjust plašumu un Vecrīgas skatus katras dienas iedvesmai. Pasūtītājs: "Kuģinieks". Projekts: "Sarma&Norde". Būvnieks: "Aimasa". 

Foto: Building Design and Construction council

Industriālā elegance autosalonā

Ienākot dienasgaismas apspīdētajā telpā, rodas asociācijas ar kādu modernās mākslas muzeju – tieši tik pārdomāts un harmonisks ir jaunais Škoda centrs Rīgā, Biķernieku ielā 125. Galvenais būvuzņēmējs: SIA "Aimasa". Pasūtītājs: SIA "TKM Latvija".

Foto: Building Design and Construction council

Kokbetona tilts Jaunpilī

Kultūrvēsturisku pieminekļu apkārtējā vide ir ne mazāk svarīga par pašu pieminekli. Tāpēc 1301. gadā celtajai Jaunpils pilij, kas savulaik pildījusi arī Livonijas ordeņa cietokšņa funkcijas, blakusesošais tilts pār Bikstupi tika demontēts un uzbūvēts jauns, moderns kokbetona tilts. Pasūtītājs: LVC, būvnieks: "Rīgas Tilti", būvuzraudzība: "Firma L4".

Foto: Building Design and Construction council

Moderna skola mākslām Liepājā

Pirms 2020./2021. mācību gada sākuma Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ieguva modernu ēku, kuras tapšanas vēsture, arhitektoniskie un tehniskie risinājumi varētu izstāstīt stāstu, kā kvalitatīvs projektu vadības process no pasūtītāja, arhitekta un būvnieka puses soli pa solim pārtop izcilā rezultātā. Ēkas fasādes vērtība – mākslīgi rūsināta metāla plākšņu apdare. Arhitektūras projekts" arhitektu birojs "K-IDEA", Andris Kokins. Būvnieks: UPTK, projekta vadītājs Sandis Kirhners.

Foto: Building Design and Construction council

Māra Štromberga BMX trase Valmierā 

Vieta sportistu izaugsmei. Pasaules līmeņa trase nosaukta valmierieša, šobrīd vienīgā divkārtējā olimpiskā čempiona BMX riteņbraukšanā Māra Štromberga vārdā. Valmierieši lepojas ar savu sportistu. Pasūtītājs Valmieras pašvaldība. Būvprojekts: "Balta istaba", Ilze Rukmane-Poča. Būvnieks: "Sanart". Būvuzraudzība: Būvuzraugi LV.

Foto: Building Design and Construction council

Saules skola Daugavpilī

Jaunā korpusa keramiskie fasādes paneļi un krāsainās stikla vitrāžas nevilšus raisa asociācijas ar etnogrāfisko vainagu ar saules zīmi. Izcila projekta veiksme. Skolas iedvesmojošā vide ir pamats, lai ar prieku apgūtu koka izstrādājumu dizainu, tekstila un apģērbu dizainu, fotomākslu, interjera dizainu, vizuālo reklāmu, mākslu, multimediju programmu, kā arī, protams, vispārizglītojošo vidējo izglītību. Finansējums: ES fondi un Daugavpils domes līdzekļi, projekts: "MARK Arhitekti", būvnieks: "Lagron".

Foto: Building Design and Construction council

Valsts prokuroriem Rīgā jaunas telpas

Ar vēsturi bagātajā Aspazijas bulvāra 7 namā LR Prokuratūra saulainā 2020. gada 8. oktobra pusdienlaikā svinīgi saņēma atslēgas no projekta realizētājiem Valsts nekustamajiem īpašumiem (VNI). Namam veikta vērienīga pārbūve, piemērojot to deviņu prokuratūras iestāžu vajadzībām. Pasūtītājs: VNĪ, projekts: "Arh Stadija", būvnieks: "Abora".

Foto: Building Design and Construction council

Vērienīgs satiksmes pārvads Daugavpilī

 2020. gada maijā ekspluatācijā Daugavpilī tika nodots Smiltenes ielas divlīmeņu pārvads. 20. gs. 80. gados plānotais projekts beidzot daļēji realizēts, vīzija bija ar pārvadu savienot Daugavpils centru ar Stropu, Ķīmiķu un Piena kombināta mikrorajonu, izveidojot transporta kustību bez dzelzceļa šķērsošanas. Pasūtītājs: Daugavpils dome, projekts: "BRD projekts", būvuzņēmēji: CBF SIA" Binders" (pievadi, rotācijas aplis, saistītās inženierkomunikācijas), PA T un KT, kas sastāv no SIA Tilts un AS "Kauno tiltai".

Foto: Aleksandrs Kendenkovs

Villa Gaida Saulkrastos

Lai izbaudītu piejūras burvību un aizbēgtu no ikdienas trokšņiem un steigas uz vietu, kur vēsture savijas ar izsmalcinātu eleganci, jādodas uz Villa Gaida. Tas būs svaiga gaisa malks šodienas vienmēr aizņemtajam cilvēkam. Kompleksu veido triju divstāvu koka māju kopums Saulkrastos, par kura pirmsākumiem liecības ir saglabājušās vismaz no 1861. gada.

Foto: Building Design and Construction council

CLT paneļi

Ekoloģiskas arhitektūras nākotne. Skonto Group uzņēmums Skonto Prefab kopā ar meitasuzņēmumu Cross Timber Systems pēdējo 5 gadu laikā, kopš CLT koka paneļu un Glulam līmētu koka siju pieprasījums pasaulē palielinās, realizējis ievērojamu skaitu projektu Latvijā un Skandināvijā, arī starptautisko skolu Piņķos. 

Foto: Building Design and Construction council

Jaunrades Junda Jelgavā

Būtiskas un radošas vides izmaiņas realizējusi Jelgavas pašvaldība, rekonstruējot 1888. gadā celto divstāvu ēku Zemgales prospekta un Palīdzības ielas stūrī. Projekta autors:  Kārlis Brakanskis, arhitekte: Aija Ziemeļniece, būvuzņēmējs: "Torensberg", mēbeles pēc pasūtījuma izgatavotas "Kreyd Masterhouse".

Foto: Aleksandrs Kendenkovs

SWH biroju centra pārbūve Skanstes ielā 52

Apkaime ieguvusi modernas biroju telpas. Divām biroju ēkām, kas reiz padomju laikā atradās militārajā zonā, pilnībā mainīts iekštelpu plānojums, bet pārbūves īpašā vērtība un apkaimes ieguvums ir jaunais fasādes risinājums ar Swisspearl® kompozītcementa paneļiem. Pasūtītājs: SWH biroju centrs, projekts: "Tectum".

Foto: Building Design and Construction council

Iemirdzas Liepājas pērle

Sv. Trīsvienības katedrāle, kas uzmanīgi restaurēta un atjaunota vairāku gadu garumā. Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles vēsture iestiepjas pagātnē līdz 1742. g., kad vācu draudze lēma par jaunas baznīcas būvniecību, kas noslēdzās 1758. g. Kopš tā laika baznīca, lai vai kādas iekārtas valdījušas, ir bijusi no tām retajām, kas vienmēr bijusi atvērta draudzei. Pasūtītājs: Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds, projekts: Arhitektoniskās izpētes grupa, būvnieks: UPTK.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu