Džezs, kuru nekur pasaulē dzirdēt nav iespējams

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Lipskis/Justs/Arbidāns
Lipskis/Justs/Arbidāns Foto: publicitātes

5. decembrī klausītāju vērtējumam tika nodots jauno Latgales džeza mūziķu - Jurģa Lipska, Kristiana Justa un Ralfa Arbidāna mūzikas albums, kurā jaunos aranžējumos skan vairākas latgaliešu tautasdziesmu melodijas.

"Taids džezs" ir pirmais Latgalē izdotais džeza mūzikas ieraksts, ko iniciējuši un realizējuši J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas Džeza mūzikas nodaļas audzēkņi. Muzikāli aktīvo jauniešu un Latgales patriotu pirmais skolotājs un iedvesmotājs ir talantīgais pirms dažiem gadiem aizsaulē aizgājušais džeza mūziķis Toms Lipskis.

Albumā ir piecas popdžeza stila oriģinālkompozīcijas, kas sacerētas šīs vasaras laikā, par pamatu ņemot latgaliešu tautasdziesmu melodijas.

Albuma kopējais ilgums aptuveni 17 minūtes.

Noklausies! "Lipskis/Justs/Arbidāns".

Albuma ierakstā piedalījušies sitaminstrumentālists Jurģis Lipskis, basģitārists Ralfs Arbidāns un ģitārists Kristians Justs, kā arī Artūrs Krišjānis Goba un Santa Kauliņa – klavieres, Reinis Puriņš - trompete, Raimonds Petrovskis un Haralds Bauga – saksofons. Skaņas miksēšanu un māsterēšanu veicis Ivars Ozols.

Pateicoties jaunām koncertvietām, festivāliem, džeza mūzika iegūst arvien jaunus klausītājus un interesentus Latgalē, tāpēc albums ir īpašs notikums ne vien pašiem mūziķiem, bet solās būt vērtīgs pienesums arī Latvijas un Latgales džeza mūzikas kopainai.

"Taids džezs"
"Taids džezs" Foto: publicitātes

Jurģis, Kristians un Ralfs atzīst: "Šis albums ir kā ceļojums sevī. Gluži tāpat kā šajā mūsu dzīves gadā, gandrīz katrā skaņdarbā ir negaidīti pavērsieni. Centāmies būt maksimāli patiesi, varbūt nedaudz naivi, bet tomēr brīvi, īpaši nesekojot pasaules mūzikas tendencēm."

Mūzikas albuma ieraksts tapis, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programmas atbalstam.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde.

Foto: #SIF_MAF2020
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu