Atklājas jaunas detaļas par Gvido Lingas dzīves pēdējām dienām

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Gvido Linga
Gvido Linga Foto: LETA

20. decembra rītā mūžībā tika aizsaukts 51 gadu vecais rokmūziķis Gvido Linga. Izdevumam "Privātā Dzīve" viņa brālis, režisors Igors Linga atklāj pēdējo dienu notikumus Gvido dzīvē.

Linga atminas, ka otrdienas, 15. decembra, pēcpusdienā ar brāli esot sazvanījušies un nekas neliecināja, ka viņam kas kaitētu, taču ap pulksten pieciem Gvido palicis slikti. 

"Gvido sieva Evija stāstīja, ka viņa atnākusi mājās un redzējusi, ka Gvido tā jocīgi sēž savā istabā otrajā stāvā, elpo ātri un sekli. Viņa vaicājusi, vai viss ir labi, un viņš atbildēja: "Jā, viss kārtībā!"" - notikumus atminas Linga. 

Tomēr Gvido sieva pieņēma lēmumu izsaukt ātro palīdzību. 

Izdevums vēsta, ka Gvido pats esot spējis iekāpt ātrās palīdzības mašīnā, taču mirkli vēlāk viņam esot apstājusies sirds. Mediķi ātrās palīdzības mašīnā 40 minūtes esot centušies atjaunot Gvido sirdsdarbību. 

"Gvido aizveda uz reanimāciju, kur konstatēja, ka viņam ir katastrofāls plaušu karsonis. Vienā plaušā ir ūdens, un bija gan jāuztur Gvido dzīvība, gan jāārstē plaušu karsonis," saka Igors.

"Viņam jau bija iestājusies koma... Gan ārsti, gan māsiņas, kurām mēs, tuvinieki, izsakām visdziļāko pateicību, cīnījās par Gvido dzīvību veselas piecas dienas, līdz svētdien astoņos no rīta saņēmām zvanu – sirds ir apstājusies..." - izdevumam nosaka Gvido brālis.

Kā zināms, Gvido dzimis 1969. gada 16. jūnijā, viņš ir daudzu dziesmu un hitu autors.

Astoņdesmitajos gados Gvido spēlējis grupās “Ārprāc” un “Zig zag”, bet 1988. gada nogalē izveidojis grupu “Linga”, kuras pirmā lielā uzstāšanās bija 1989. gada festivālā “Roks par neatkarību”

Gvido Linga pēdējos gados darbojies arī kā "Latvijas radio 2" dīdžejs.

Linga kopā ar sievu Eviju audzināja divus dēlus - Danu un Svenu. 

Vēl šā gada sākumā mūziķis VEF Kultūras pilī ar grupas "Linga" koncertu atzīmēja uzreiz divas jubilejas - savu 50. dzimšanas dienu un 30 gadu jubileju grupai “Linga”, kuras sastāvā iekļāvies arī Gvido vecākais dēls, nesen pilngadību sasniegušais Svens.

Grupas "Linga" populārāko skaņdarbu vidū ir tādas dziesmas kā “Nāc dejot”, “Krodziņš”, “Signe melo”, “Šeit šeit”. 

Publiska atvadīšanās no mūziķa notiks Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, no plkst. 11 līdz 16 bufetes picērijas “Ansamblis” āra nojumē, Robežu ielā 38, Rīgā, informē Igors Linga. Apmeklētājiem obligātas sejas un deguna aizsargmaskas un divu metru distances ievērošana, kā arī citi valstī noteiktie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu