Izdots grupas "Auļi" jaunais albums "Visapkārt"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 2
"Auļi"
"Auļi" Foto: publicitātes

Klajā nācis bungu un dūdu mūzikas grupas “Auļi” jaunais studijas albums “Visapkārt”, ko apvienība piedāvā klausīties vismūsdienīgākajā visaptverošajā skaņas formātā - Dolby Atmos, informē izdevniecība "Lauska". 

"Tradicionāli esam pieraduši dzirdēt mūzikas ierakstus stereo formātā, t.i., caur diviem skaļruņiem, kuri skaņu telpiski ierobežo. Dolby Atmos tehnoloģija nojauc šīs barjeras, radot klausītājam sajūtu, ka skaņa to ietver no visām pusēm," grupa raksta preses paziņojumā.

Albuma “Visspkārt” skaņdarbus komponējuši Kaspars Bārbals, Mārtiņš Miļevskis un Edgars Kārklis. Katrs no autoriem izmantojis Dolby Atmos sniegtās iespējas, lai klausītāju burtiski ierautu visaptverošā bungu un dūdu mūzikas virpulī.

Auļi "Visapkārt"
Auļi "Visapkārt" Foto: publicitātes

"Kad uzzināju, ka Dolby Atmos tehnoloģija kļuvusi pieejamāka un šobrīd to var baudīt ne tikai kinoteātros, bet arī mājās, nolēmu izmēģināt tādu pakalpojumu sniedzēju kā Netflix un Apple TV sniegtās iespējas. Šajos servisos netrūkst filmu un seriālu, kurus var izbaudīt ar pilnu skaņas jaudu pat dzīvokļu mājas guļamistabā. Savukārt, kad kompānijas Dolby un Avid paziņoja par iespēju ar Dolby Atmos skaņu strādāt jebkurā ierakstu studijā, kura tam ir pielāgota, un savu veikumu publicēt mūzikas straumēšanas vietnē Tidal, šaubu vairs nebija - "Auļu" jaunajam albumam bija jātop tieši šādi,” stāsta "Auļu" dūdinieks un studijas "Lauska" skaņu inženieris Kaspars Bārbals.

Kaspars Bārbals studijā "Lauska"
Kaspars Bārbals studijā "Lauska" Foto: publicitātes

Komponists un Auļu bundzinieks Mārtiņš Miļevskis: "Nolēmām radīt divpadsmit instrumentālu kompozīciju albumu. Izstrādājām koncepciju, ka papildus bungām un dūdām izmantosim jebko, kas ienāk prātā, un tā arī darījām. Jau komponēšanas procesā zinot, ka rezultāts skanēs visapkārt klausītājam, bija īpaši interesanti veidot aranžējumus. Šādā formātā klausītājs var dzirdēt daudz vairāk, jo viss nav iespiests divās tumbiņās. Rodas sajūta par neierobežotu plašumu."

“Pēc manām domām, šis albums skan nevainojami! Lieliski var saklausīt pat smalkākās aranžējuma nianses. Katrai dziesmai skanējums ir panākts tāds, kādu iztēlojos komponējot," tā dziesmu autors un dūdinieks Edgars Kārklis.

Grupas “Auļi” albums stereo formātā ir pieejams visās mūzikas straumēšanas vietnēs

Albums radīts ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Noklausies albumu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Par materiāla saturu atbild SIA "TVNET". Saturu veidoja Jānis Žilde. 

Foto: #SIF_MAF2020
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu