"Lielajai mūzikas balvai" par izcilu sniegumu nominēti Pauls, Rubiķis, Egliņa un Zariņš

TVNET/LETA
"Lielajai mūzikas balvai" par izcilu sniegumu nominēti Pauls, Rubiķis, Egliņa un Zariņš
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Pianists un komponists Raimonds Pauls, pianiste Agnes Egliņa, diriģents Ainārs Rubiķis, pianists Reinis Zariņš.
Pianists un komponists Raimonds Pauls, pianiste Agnes Egliņa, diriģents Ainārs Rubiķis, pianists Reinis Zariņš. Foto: LETA, Kolāža: TVNET

"Lielajai mūzikas balvai 2020" kategorijā "Par izcilu sniegumu gada garumā" nominēts pianists un komponists Raimonds Pauls, pianiste Agnese Egliņa, diriģents Ainārs Rubiķis un pianists Reinis Zariņš, informēja VSIA "Latvijas koncerti" pārstāve Rinta Bružēvica.

"Lielās mūzikas balvas 2020" žūrijas priekšsēdētāja, muzikoloģe Daina Markova par maestro sacīja, ka viņš ir "vienmēr jauns, vienmēr ar jauniem muzikāliem pārsteigumiem, idejām un fantastisku enerģiju". Viņas uzsvēra, ka Paula muzikālā darbība krīzes apstākļos pagājušajā gadā rezultējās vairāk nekā 50 koncertos.

Savukārt runājot par pianistes Egliņas sniegumu aizvadītajā gadā, žūrijas loceklis, diriģents Jānis Ērenštreits akcentēja, ka pianiste guvusi atzinību pagājušā gada 14.janvārī Šanhajā duetā ar Kristīni Opolais, bet trīs dienas vēlāk kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri spēlēja Džordža Gēršvina "Rapsodiju blūza stilā".

"Egliņa mēdz būt klāt vietās un notikumos, kur dzimst kaut kas jauns un neparasts - 11.martā notika īpašs koncertvakars izstāžu zālē Rīgas mākslas telpā, kur viņas izjustā sniegumā labi iederējās Pētera Vaska "Baltā ainava" klavierēm. Savukārt 11.decembrī Rīgas mākslas telpā atskaņotais Platona Buravicka jaundarbs "Plexus" nes sevī laikmeta iezīmi, kas duetā ar klarnetistu Gunti Kuzmu izskanēja spilgti, pārliecinoši un līdzsvaroti," izteicās Ērenštreits.

Ērenštreits uzskata, ka diriģenta Rubiķa darbs Berlīnes komiskajā operā liecinot, ka pagājušajā gadā viņam bijusi paredzēta liela noslodze izrāžu diriģēšanā, tomēr pandēmija apstādināja Vācijas mūzikas dzīvi, tāpēc Rubiķis atradās Latvijā, lai diriģētu četrus koncertus vasaras un rudens cēlienā.

Ērenštreits atzinīgi novērtēja 24.jūlija koncertu Jūrmalas festivālā Dzintaru koncertzālē, savukārt kā vienu no aizvadītās sezonas spilgtākajiem koncertiem Ērenštreits minēja Garīgās mūzikas festivāla ietvaros atskaņoto Johannesa Brāmsa Rekviēmu Rīgas Domā 5.septembrī, kur Rubiķis esot apliecinājis sevi kā "profesionāli nobriedušu un drošu ceļvedi skaņdarba dramaturģiskajā izvedumā".

Runājot par pianistu Reini Zariņu, Ērenštreits vērsa uzmanību, ka pianists piedalījies 11 starptautiskos konkursos, muzicējis daudzos prestižos mūzikas festivālos, sadarbojies ar latviešu un ārzemju diriģentiem un orķestriem. Ērenštreits starp aizvadītā gada panākumiem izcēlis Zariņa sniegumu 12.jūnijā Lielajā ģildē, atskaņojot Igora Stravinska Koncertu klavierēm un instrumentālam ansamblim.

"Lielās mūzikas balvas 2020" pasniegšanas ceremonija notiks 2.martā. "Lielā mūzikas balva" ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, kuru organizē Kultūras ministrija un VSIA "Latvijas koncerti".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu