Videospēles "Pēdējais no mums" ekranizācija būs "filozofiski tuva" oriģinālam

TVNET
Videospēles "Pēdējais no mums" ekranizācija būs "filozofiski tuva" oriģinālam
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Pēdējais no mums" ("The Last of Us")
"Pēdējais no mums" ("The Last of Us") Foto: publicitātes

Jau ziņots, ka ASV izklaides industrijas milzis HBO iecerējis ekranizēt vienu no pēdējo desmit gadu iecienītākajām videospēlēm "Pēdējais no mums" ("The Last of Us"). Šobrīd izskanējusi jau detalizētāka informācija par gaidāmo spēles adaptāciju. 

Seriāls, kurā galvenās lomas atveidos seriāla "Troņu spēle" aktrise Bella Remzija (Bella Ramsey), kura tajā atveidoja drosmīgo meiteni Lianu Mormontu un "Narcos" aktieris Pedro Paskāls (Pedro Pascal), tiks maksimāli pietuvināta videospēles estētikai. 

Nesen festivālā “South by Southwest” ("SXSW") intervijā pašas videospēles autors, kompānijas "Naughty Dog" prezidents Nīls Drakmens (Neil Druckmann) skaidroja, ka seriāls būs vienlaicīgi gan ļoti pietuvināts spēlei, gan ar savu neatkarīgu sižeta līniju. 

"Pēdējais no mums" ("The Last of Us")
"Pēdējais no mums" ("The Last of Us") Foto: publicitātes

Drakmens uzsvēra, ka viņu visvairāk uztrauca šā stāsta "filozofiskais aspekts".

"Ja mēs runājam par tādām virspusējām lietām kā varoņa apģērbs - vai tas būs tāds pats sarkans vai citāds, tam nav izšķirošas nozīmes. Mums ir svarīgākais parādīt varoņu būtību, viņu ceļojuma serdi," saka 42 gadus vecais spēles izstrādātājs. 

Videospēles pamatā ir postapokaliptisks stāsts par kādu pusaudzi vārdā Elija, kuru cauri Amerikas Savienotajām Valstīm eskortē vīrs vārdā Džoels. Viņa uzdevums četrpadsmit gadus veco meiteni nogādāt galamērķi, pa ceļam cīnoties ar zombijiem un citiem mošķiem. Džoela lomai jau piesaistīts Paskāls, kurš, starp citu, arī filmējies "Troņu spēlēs", taču ar jauno aktrisi Bellu Remziju vienā filmēšanas laukumā viņu ceļi nekrustojās.

Video: Spēles reklāmas rullītis.

Drakmens sīkākas detaļas neatklāja, taču pieminēja, ka atsevišķi dialogi būs identiski spēlē dzirdamajiem.

"Dažas lietas būs diezgan pietuvinātas. Ir jocīgi redzēt manu sarakstīto spēles dialogu lielajā HBO scenārijā," viņš nosmej. "HBO pareizi dara, ka attālinās no asa sižeta, nemitīgas vardarbības, pietuvinoties vairāk varoņu dziļākajai būtībai, raksturam."

Kā režisors seriālam piesaistīts jaunais krievu kino profesionālis Kantemirs Balagovs (Кантеми́р Бала́гов), kurš kino pasaulē pazīstams ar 2019. gada filmu "Beanpole" ("Дылда"). Projektā piedalīsies arī seriāla "Černobiļa" scenārija autors, amerikānis Kreigs Meizins (Craig Mazin), kurš līdz šim bija pazīstams kā scenārists viduvējām Holivudas komēdijām "The Hangover Part II" (2011) un "Identity Thief" (2013).

Bella Remzija seriāla "Troņu spēles"
Bella Remzija seriāla "Troņu spēles" Foto: HBO

Seriāls pie skatītājiem varētu nonākt šā gada beigās vai 2022. gada sākumā.

Videospēles notikumi risinās divdesmit gadus pēc mūsdienu civilizācijas sabrukuma, kad kāda slimība pārvērtusi cilvēkus par bīstamiem, asinskāriem mutantiem. 

Pagājušogad, astoņus gadus kopā oriģinālās spēles, izdots spēles turpinājums "The Last of Us Part II", kas decembrī spēļu industrijas apbalvošanas ceremonijā ieguva balvu kā labākā gada videospēle. 

Kritiķis Džordans Olomans par spēli raksta šādus vārdus: "Jaunā spēle ir apzināti veidots izaicinājums, kas aptver pilnu emocionālo spektru un liek no jauna izvērtēt jau izveidojušos priekšstatus par spēles oriģinālu."

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu