Puntulis aicinās lemt par ierobežojumu mīkstināšanu kultūras nozarē

TVNET/LETA
Puntulis aicinās lemt par ierobežojumu mīkstināšanu kultūras nozarē
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kultūras ministrs Nauris Puntulis
Kultūras ministrs Nauris Puntulis Foto: Ieva Leiniša/LETA

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) nākamnedēļ aicinās valdību lemt par ierobežojumu mīkstināšanu kultūras nozarē, otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē informēja kultūras ministrs.

Diskutējot par ierobežojumu mīkstināšanu tirdzniecības nozarē, Puntulis norādīja, ka viņš kā nozares ministrs nākamnedēļ piedāvās valdībai lemt par "drošākas kultūras" koncepta ieviešanu.

"Atšķirībā no tirdzniecības nozares, kultūras nozarē ir precīzi un pierādīti dati, ka šī nozare neveicina saslimstības izplatīšanos,"

atzina ministrs.

Tajā pašā laikā Puntulis piebilda: "Ja kāds man vaicātu, vai laikā, kad Igaunijā ir atklāts Covid-19 jaunais, lipīgākais paveids, man nenodrebēs roka [piedāvāt mīkstināt ierobežojumus kultūras nozarē], mana kā valdības pārstāvja atbilde būs - nodrebēs," pauda Puntulis.

Vēlāk Puntulis precizēja, ka situācijā, kad mazina Covid-19 ierobežojumus un "ver vaļā iespējas" vienai nozarei, ir jārēķinās, ka ar līdzīgiem lūgumiem un prasībām nāks klajā arī citas nozares, tostarp kultūras nozare, kuras darbība ir pilnībā apturēta jau kopš novembra. Nākamnedēļ arī Kultūras ministrijai jānāk klajā ar saviem priekšlikumiem.

Savukārt ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pauda skepsi, vai Puntulim izdosies gūt visu ministru atbalstu. Premjers arī ironiski piebilda, ka, salīdzinājumā ar tirdzniecības nozares lobiju, kultūras nozares lobijs ir mazāks.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu