Narkokurjers Priverts atklāj, ka cietums esot labākais, kas viņam ir bijis

Sejas.lv
Narkokurjers Priverts atklāj, ka cietums esot labākais, kas viņam ir bijis
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Priverts
Priverts Foto: jānis škapars tvnet

Martā pirmizrādi piedzīvos Andreja Ēķa seriāls par narkobiznesu, kas balstīts uz narkokurjera Rolanda Priverta tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem. Grāmatā viņš aprakstījis dažādus notikumus savā dzīvē, arī laiku, ko pavadījis apcietinājumā.

Tagad žurnālam "Vakara Ziņas" Priverts pastāstīja, ko domā par to, ka bijis cietumā.

"Viss ir pašam jāizdzīvo, un katrs var uzrakstīt savu dzīves grāmatu. Bet šādu dzīvi, kāda ir mana, izdzīvojis tikai retais.

Es negrasos nevienu pārliecināt, taču zinu, ka cietums bijis labākais, kas man ir bijis.

Cilvēks kļūst labāks tikai tad, kad pārvar grūtības. No cietuma nevajadzētu baidīties. Cietums ir vieta, kas var dot. Tāpat kā karš. Grūtības padara labāku."

Foto: Rolanda Priverta grāmatas „Nebaidies ne no kā” atvēršanas svētki

Atgādinām, ka seriāla veidotāji pavēstīja, ka galvenais varonis - narkokurjers Riverts savu dzīvi veido pēc narkopasaules noteikumiem. Tā ir dzīve ārpus likuma - laupīšanas, spekulācijas ar valūtām, narkotikas un paralēli tam nodevība, meli, viltus solījumi, savstarpējā izrēķināšanās un izpostītas dzīves. Tomēr sižetā vijas cauri arī mūžīgais stāsts par mīlestību, kas tiek pārbaudīta galveno varoņu izvēļu veidotajās grūtībās.

Foto: Andreja Ēķa seriāls par narkobiznesu ''Nebaidies ne no kā''.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Priverts par narkotiku noziegumiem cietumā bijis vairākkārt. Jau 1999. gada sākumā viņu kopā ar toreizējo Latvijas Modeļu asociācijas prezidenti Dairu Silavu Rīgas lidostā aizturēja par mēģinājumu Latvijā ievest gandrīz divus kilogramus kokaīna. Par šo gadījumu Augstākā tiesa 2000. gada novembrī Privertam piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem, taču no cietuma viņš tika atbrīvots pirms termiņa.

2004. gada sākumā Privertu aizturēja Gvajakilas lidostā Ekvadorā. Pie viņa tika atrasti 894 grami kokaīna.

Savukārt 2009. gadā Privertam tika piespriests astoņu gadu cietumsods Somijā par kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas uz Somiju, Igauniju un Latviju.

Pēdējos gados Prīverts dzīvo gan Latvijā, gan Bolīvijā, kur nodibinājis firmu. Kokaīna un citu narkotiku laiks viņam esot pagājis.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu