Visi iesaistītie – gan personāls, gan dalībnieki – tika iepazīstināti ar "Zelta mikrofona" organizētāju izstrādāto Covid-19 drošības protokolu, kas īpaši izveidots, lai nodrošinātu prasību ievērošanu gan sagatavošanas, gan tiešraides laikā. Drošības pasākumu ievērošana ir arī katra dalībnieka personīgā atbildība.
Konsultācija par paredzētajām prasībām tika lūgta arī SPKC.
Ienākšana RMMT bija atļauta tikai ar negatīvu Covid-19 testu vai antivielu esamības laboratoriska apliecinājuma uzrādīšanu. Sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju divas dienas pirms pasākuma tika veikta kolektīvā testēšana. Tāpat katrs filmēšanas dalībnieks un darbinieks parakstīja apliecinājumu, ka viņam nav slimības simptomu, viņš nav Covid-19 inficētā kontaktpersona, viņam nav noteikta pašizolācija vai karantīna.
Filmēšanas telpa tika iekārtota tā, lai starp konkrētā bloka dalībniekiem tiktu nodrošināta divu metru distance, turklāt masku noņemšana bija atļauta, tikai uzturoties kameru kadrējumā (dodoties saņemt balvu, runājot, uzstājoties vai dziedot).
Filmēšana no sānu rakursa (bieži izmantots paņēmiens, ja ieraksta vietā ir maz publikas) rada optisku ilūziju par telpas piepildījumu.
Filmēšanas laikā dažādos raidījuma blokos tika veikta dalībnieku “nomaiņa”, lai maksimāli izvairītos no dažādos blokos iesaistīto saskarsmes, tika dezinficēti krēsli un izmantotā aparatūra, nodrošināts, ka pasniedzamās balvas paši balvu pasniedzēji neskar, nodrošinot bezkontakta balvu saņemšanu, veikti citi piesardzības pasākumi. Visas iepriekš minētās “maiņas” tika veiktas pēc katra bloka reklāmas paužu laikā.
Ieraksta laikā Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju telpā vienlaicīgi esošais tiešraides dalībnieku un tehnisko darbinieku skaits atbilda vadlīnijās noteiktajai filmēšanas procesu laikā nepieciešamajai kvadratūrai. Vidējais katra bloka norises laiks bija 30 minūtes. Netika organizēts after party, ne kāda cita saviesīga tikšanās, "Zelta mikrofons" bija tikai tiešraides filmēšana.