"Zelta mikrofona" producente komentē izskanējušos pārmetumus par pasākuma norisi pandēmijas laikā

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 26
"MicRec" valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve
"MicRec" valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve Foto: Paula Čurkste/LETA

16. martā tiešraidē no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju centra tika paziņoti "Zelta mikrofona 2021" laureāti. Tiesa, pasākuma norise pandēmijas laikā radīja neizpratni daudziem sociālo tīklu lietotājiem. Nu izskanējušo kritiku komentējusi "Zelta mikrofona" producente Elita Mīlgrāve.

Pasākuma tiešraides laikā un arī nākamajā dienā internetā bija lasāmi daudzi neizpratnes un pat dusmu pilni ieraksti, cilvēkiem norādot uz iespējamiem epidemioloģiskās drošības pasākumu pārkāpumiem, piemēram, par divu metru neievērošanu un masku nenēsāšanu. 

Es atvainojos, bet, ja jau valstī šobrīd ir ārkārtas situācija, ja katru dienu saslimst simtiem cilvēku, tad, kāpēc tās...

Posted by Agnese Jaunozoliņa on Tuesday, March 16, 2021

Es atvainojos, KO????? Šobrīd, tiešraidē, Zelta Mikrofons, ar PUBLIKU???? Jūs nopietni?? Pasaulē tak pandēmija,...

Posted by Ieva Krumina on Tuesday, March 16, 2021

Nu kritiku portālam "Apollo" komentējusi Mīlgrāve:

"Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” organizētāji labi izprot pašreizējo stāvokli valstī saistībā ar Covid-19 inficēšanās rādītājiem un epidemioloģisko situāciju, tāpēc mūsu pienākums ir izskaidrot, kā tika nodrošināta epidemioloģisko noteikumu ievērošana “Zelta mikrofona” noslēguma ceremonijas tiešraides filmēšanas laikā.

"Zelta mikrofons" tika plānots un organizēts kā TV satura veidošana – tiešraide ar atbilstošu specifiku. Tā scenārija izstrāde un norises plāns tika veidots pēc vienota atsevišķu “ierakstu bloku” principa, tika nodrošinātas atsevišķas ģērbtuves katram māksliniekam vai grupai (atbilstoši konkrēto mākslinieku dalībai noteiktā tiešraides ieraksta blokā), ierakstu bloku dalībnieku plūsma norises vietā tika organizēta pa atsevišķām ejām, lai būtu iespēja nesatikties, bezkontakta balvu pasniegšana, īpašas prasības attiecībā uz dezinfekciju, maskām, filmēšanas laiku un kārtību u.tml.

Visi iesaistītie – gan personāls, gan dalībnieki – tika iepazīstināti ar "Zelta mikrofona" organizētāju izstrādāto Covid-19 drošības protokolu, kas īpaši izveidots, lai nodrošinātu prasību ievērošanu gan sagatavošanas, gan tiešraides laikā. Drošības pasākumu ievērošana ir arī katra dalībnieka personīgā atbildība.

Konsultācija par paredzētajām prasībām tika lūgta arī SPKC.

Ienākšana RMMT bija atļauta tikai ar negatīvu Covid-19 testu vai antivielu esamības laboratoriska apliecinājuma uzrādīšanu. Sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju divas dienas pirms pasākuma tika veikta kolektīvā testēšana. Tāpat katrs filmēšanas dalībnieks un darbinieks parakstīja apliecinājumu, ka viņam nav slimības simptomu, viņš nav Covid-19 inficētā kontaktpersona, viņam nav noteikta pašizolācija vai karantīna.

Filmēšanas telpa tika iekārtota tā, lai starp konkrētā bloka dalībniekiem tiktu nodrošināta divu metru distance, turklāt masku noņemšana bija atļauta, tikai uzturoties kameru kadrējumā (dodoties saņemt balvu, runājot, uzstājoties vai dziedot).

Filmēšana no sānu rakursa (bieži izmantots paņēmiens, ja ieraksta vietā ir maz publikas) rada optisku ilūziju par telpas piepildījumu.

Filmēšanas laikā dažādos raidījuma blokos tika veikta dalībnieku “nomaiņa”, lai maksimāli izvairītos no dažādos blokos iesaistīto saskarsmes, tika dezinficēti krēsli un izmantotā aparatūra, nodrošināts, ka pasniedzamās balvas paši balvu pasniedzēji neskar, nodrošinot bezkontakta balvu saņemšanu, veikti citi piesardzības pasākumi. Visas iepriekš minētās “maiņas” tika veiktas pēc katra bloka reklāmas paužu laikā.

Ieraksta laikā Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Mediju telpā vienlaicīgi esošais tiešraides dalībnieku un tehnisko darbinieku skaits atbilda vadlīnijās noteiktajai filmēšanas procesu laikā nepieciešamajai kvadratūrai. Vidējais katra bloka norises laiks bija 30 minūtes. Netika organizēts after party, ne kāda cita saviesīga tikšanās, "Zelta mikrofons" bija tikai tiešraides filmēšana.

"Zelta mikrofona" organizatori, vērtējot, piemēram, “Muzikālās bankas” noslēguma pasākuma ierakstu janvārī, izdarīja nopietnus secinājumus un laicīgi gatavojās, lai novērstu visus riskus.

Iepazināmies arī ar pieredzi ierakstu veikšanā un pasākumu rīkošanā sporta jomā, citu valstu TV šovu un TV tiešraižu nodrošināšanu, kur Covid-19 epidemioloģiskās prasības ir līdzīgas.

Varam ar pilnu atbildības sajūtu teikt, ka "Zelta mikrofona" ceremonijas ieraksts ir bijis viens no visrūpīgāk plānotajiem un no drošības viedokļa vissagatavotākajiem beidzamā gada laikā. Atbildot uz kritiku par to, ka TV tiešraide vispār notika, varam teikt, ka – līdzīgi kā augsta līmeņa sportā un kultūras pasākumos – Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons” ir valsts nozīmes mūzikas industrijas pasākums. Un – līdzīgi kā augsta līmeņa sportā un kultūras pasākumos – arī "Zelta mikrofona" ceremonija tika organizēta, ievērojot visus drošības protokola noteikumus." 

Atgādinām, ka šā gada ceremonijā triumfēja repera anša albums "Liela māksla", kā arī Ozola un Zebrenes dziesma "Antidepresanti".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 26

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu