Kultūras, mūzikas un maģijas festivāls "Valpurģi" atgriežas virtuālā formātā

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
"Valpurģi"
"Valpurģi" Foto: publicitātes

30. aprīlī plkst. 16.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Facebook un "Cita skatu punkta" Twitch platformās virtuālā formātā atgriežas ikgadējais kultūras, mūzikas un maģijas festivāls "Valpurģi".

Valpurģu nakts rīkotāji – LKA studējošo pašpārvalde, pieņemot jaunus izaicinājumus, šogad ir pievērsusies "Valpurģu" izzināšanai, piedāvājot tematiskas lekcijas, improvizācijas etīdes un muzikālus priekšnesumus!

Sākot no plkst 16.00, lekciju ciklā Sandis Laime iepazīstinās ar raganu tradīciju Latvijā, stāstniece Līga Reitere pievērsīsies vārdošanai un tautas medicīnai, bet Andis Poļaks ielūkosies seno latviešu rituālos. Vakara gaitā ar muzikālu priekšnesumu priecēs jaunā dziedātāja Keitija Bārbale un improvizācijas runās ievedīs DIVAS, bet par jaudīgu festivāla noslēgumu parūpēsies DJ She Fly.

Nedēļas garumā sadarbībā ar LKA Nacionālo filmu skolu ikviens interesents varēs noskatīties īpašo "Valpurģu" kino izlasi, testā uzzināt, kura zāļu tēja un ragana ir tuvākā, un izmēģināt veiksmi, piedaloties konkursos! 

Kino izlasi veido dažādos gados uzņemtas atšķirīgu žanru, autoru un stilistikas īsfilmas, ko vieno interese par mītisko, spokaino un pārdabisko, kā arī bailēs un šaušalās prasmīgi ieslēptais humors. Programmā iekļautas Ilzes Rudzītes, Laura Ābeles, Tīnas Zariņas, Martas Boteres un Ilzes Zicānes īsfilmas, kas uzņemtas laika posmā no 2008. līdz 2019. gadam. 

Valpurģi jau izsenis pazīstami kā jauniešu mīlestības svētki, kas svinēti par godu dabas atmodai. Pēc kristīgās ticības ieviešanas šos svētkus pārdēvēja par velnu un raganu svētkiem. Šajā naktī ļauni gari, spoki un raganas pulcējas vecās pagānu ziedu un tiesas vietās, kopīgi dejojot un ļaujoties citām pagāniskām un bezdievīgām ieražām. LKA Valpurģu nakts ir kļuvusi par tradicionālu pavasara svinēšanu aktīvajā studiju periodā.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu