Nosvinēti topošā koncertdārza "Pūt, vējiņi!" spāru svētki (1)

TVNET
Foto: Valters Pelns

Trešdien, 12. maijā, topošajam koncertdārzam "Pūt, vējiņi!" Jūrmalas parkā simboliski tika atzīmēti spāru svētki, kuru laikā Liepājas pilsētas vadība pateicās būvniekiem, atskatījās uz līdzšinējo projekta gaitu un kopā iezīmēja plānotos darbus, informēja Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāve Kristīne Čabikina.

Kā to paredz spāru svētku tradīcija – jumta korē tika pacelts vainags, kā arī saimnieki – Liepājas pilsētas domes un izpilddirekcijas pārstāvji – svinīgi pateicās būvniekiem, uzdāvinot darbu veicējiem restaurētu vēsturisko un leģendāro estrādes soliņu. Soliņu restaurējis Liepājas mākslinieks Reinis Kuncītis. Svinīgo mirkli ar savu klātbūtni pagodināja arī leģendārie mūziķi Uldis Marhilēvičs un Aivars Hermanis.

Foto: Valters Pelns

“Koncertdārza “Pūt, vējiņi!” būvniecība mums, visiem liepājniekiem, ir liels un gaidīts notikums.

Šobrīd ir pabeigta aptuveni puse no plānotajiem darbiem un ar lielu nepacietību gaidām šī Liepājas mūzikas un brīvdomātāju gara simbola atklāšanu,”

sacīja Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Jaunais koncertdārzs “Pūt, vējiņi!” tiek veidots par mūsdienīgu kultūras telpu, kas būs ērti pieejama iedzīvotājiem. Te varēs rīkot brīvdabas pasākumus un koncertus lielākam apmeklētāju skaitam nekā līdz šim, kā arī tiks nodrošināti komfortablāki apstākļi gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

Foto: Valters Pelns

Nojaukti agrāk estrādi aptverošie žogi un barjeras, koncertdārzu integrējot Jūrmalas parka teritorijā un sasaistot ar pludmales piekrastes zonu, kā arī pārplānoti laukumi un celiņi, lai nodrošinātu pilnīgu vides pieejamību. Norit teritorijā paredzēto celiņu izbūve. Tiek izbūvēts nožogojums ap skatuvi, lai nodrošinātu kontrolētu koncertu apmeklējumu. Ēkai tiek montēti logi un durvis, kā arī top jumta metāla konstrukcijas. Līdz vasaras sākumam plānots pilnībā pabeigt jumta konstrukciju izbūvi virs skatītāju centrālās daļas sēdvietām.

Foto: Valters Pelns

Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūve tiek īstenota sadarbības projekta "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem" ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

Objekta kopējās izmaksas ir 2 306 438 eiro, tai skaitā ERAF – 800 000 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām – 35 294 eiro un pašvaldības līdzfinansējums – 1 471 144 eiro.

Koncertdārzu “Pūt, vējiņi!” plānots atklāt 2022. gadā.

Nepalaid garām!

Uz augšu