Akustiskās koncertzāles būvniecībai Rīgā vēl vērtē sešas potenciālās vietas

TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 3
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) ir atsijājusi sešas Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamās būvniecības vietas Rīgā, kuras uzskata par piemērotākajām projektam un tagad izvērtēs padziļināti.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, kā pēdējās sešas iespējamās būvniecības vietas ir palikušas "AB" dambis, Andrejostas iela 17 Andrejsalā, Elizabetes iela 2 kopā ar Kronvalda bulvāri 6, Uzvaras parka teritorija starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, Rīgas Kongresu nams un rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu.

Šajā nedēļā notiek potenciālo novietņu salīdzinošās izpētes rezultātu un fokusgrupas diskusiju kopsavilkuma paziņošana LAS padomei un pasūtītājam - KM.

LAS prezidents Juris Poga atzīmēja, ka Nacionālās koncertzāles būvniecības vietas izvēles process ir sasniedzis fināla posmu, kad pie atlikušajām alternatīvām ir jāturpina padziļināta analīze. Pēc viņa paustā, tas nepieciešams, lai izvēlētos visatbilstošāko un panāktu konsolidētu nozares kolēģu un sabiedrības viedokli.

LAS virzīto 12 vietu salīdzinošajā analīzē, ko veic Lietuvas uzņēmums "Mash Studio", tiek vērtēts novietņu stratēģiskais potenciāls, sasniedzamība un piekļuve, sociālekonomiskais ieguvums, vietas kapacitāte un gatavība attīstībai, izskatot gan juridiskos kritērijus un ar tiem saistītos riskus, gan vērtējot atbilstību dažāda līmeņa plānošanas dokumentiem, gan iespējas vai šķēršļus, kas saistīti ar esošu apbūvi un kvalitatīvas pilsētvides veidošanu kopumā.

Līdz šim "Mash Studio" komanda kopā ar Latvijas uzņēmumu "Grupa93" ir izstrādājusi "integrētu datu analīzē un sabiedrības pārstāvniecību un viedokli formējošu piecu diskusiju cikla rezultātos balstītu" pētījumu par Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstībai atbilstošāko novietni Rīgā. Darbs pie izvērtējuma noslēdzošās daļas turpināsies vēl četras nedēļas. Atlikušajā laikā pētījums par minētajām potenciāli labākajām sešām novietnēm tiks papildināts ar katras vietas gadījumā īpaši specifisku aspektu analīzi, izmaksu aprēķiniem un prognozēm par projekta īstenošanai nepieciešamo laiku.

Kokale norādīja, ka "Mash Studio" ir Kauņā bāzēts starptautiski strādājošs arhitektūras un pilsētplānošanas birojs ar pieredzi sabiedriski nozīmīgu ēku, tai skaitā koncertzāļu, priekšizpētes projektu izstrādē. 2016.gadā "Mash Studio" Kauņas pilsētas pašvaldības pasūtījumā veica priekšizpēti par Kauņas koncertu, kongresu un konferenču zāli. 2018.gadā "Mash Studio" Lietuvas Kultūras ministrijas pasūtījumā izstrādāja izpēti, lai pamatotu Nacionālās koncertzāles pakalpojumu infrastruktūras nepieciešamību Viļņā. Priekšizpētes rezultāti tika izmantoti, lai sagatavotu starptautiska arhitektūras konkursa nosacījumus un īstenotu investīciju piesaisti. "Mash Studio" savā darbā jau līdz šim ir aprobējuši dažādas radošas pieejas sabiedrības līdzdalības nodrošināšanai, ieinteresēto pušu un ekspertu iesaistei telpisko stratēģiju un pilsētvides attīstības koncepciju izstrādē.

Fokusgrupu tematiskās darbnīcas kā koncertzāles novietņu Rīgā izvērtēšanas integrētu sastāvdaļu veido un organizē "Grupa 93". Uzņēmums ir viena no pieredzes bagātākajām plānošanas kompānijām Latvijā, kas strādā arī pie plašu sabiedrības līdzdalības procesu organizēšanas, veidojot diskusijas, seminārus, starptautiskas konferences un koordinējot darba grupas, gan klātienē, gan virtuālajā vidē.

Fokusgrupas diskusiju laikā esot tikuši akcentēti jautājumi, kas svarīgi sabiedrībai, dažādām ieinteresētajām pusēm un profesionāļiem, lai apzināti kopā veidotu nākotnes koncertzāli. Diskusiju dalībnieku vidū bijušas pārstāvētas dažādas paaudzes un dažādas profesionālās darbības jomas, tai skaitā arī mūziķi, un ekspertīzes, kā arī vienotā diskusiju platformā satiekas atšķirīgās sociālās lomas, intereses un viedokļi. Kopumā šāds process tiek īstenots, lai nodrošinātu publisko pārstāvniecību, subjektīvu kritēriju, kolektīvo interešu un dažādu kopienu vajadzību pienācīgu integrāciju plānošanas procesā un lēmumu pieņemšanā.

Jau ziņots, ka LAS, atsaucoties kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) aicinājumam, ir piedāvājusi plānu Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnes atrašanās vietas izvēlei, potenciālo novietņu analīzei identificējot 36 iespējamās novietnes Rīgā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 3

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu