Viļņā top ievērojamā amerikāņu arhitekta Daniela Lībeskinda projektēts biznesa centrs

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Ēku komplekss, kuru kaimiņvalsts galvaspilsētas Viļņas biznesa rajonā projektējis pasaulē atzītais arhitekts Daniels Lībeskinds, piedāvās jaunu skatījumu uz modernu darba vietu, ar netradicionālu un novatorisku pieeju darbam pēc pandēmijas izraisītajām attālinātā darba tendencēm. 69 miljonus eiro vērtais 20 stāvu biznesa centrs "Artery" tiks pabeigts 2023. gada vasarā.

Jaunā biznesa centra "Artery" arhitekti ir pārliecināti, ka tas kļūs par jaunu Viļņas atpazīstamības zīmi un galveno biznesa artēriju pilsētā. Celtne harmoniski iekļausies apkārtējā vidē un savienos galvaspilsētas centrālo biznesa rajonu ar Neres upi un vecpilsētu.

“Viļņa ir izcils piemērs pilsētai, kas attīstījās dabiski, radot daudzveidīgu un harmonisku pilsētas ainavu.

Piedāvātā dizaina mērķis ir izveidot mūsdienīgu arhitektūras ikonu, kas var piešķirt nākotnes vēsmas Viļņas vecpilsētas būtībai.

"Artery" modernā arhitektūra bagātinās “urbānā kalna” kompozīciju un atspoguļos pilsētas vēlmi ieviest 21. gadsimta jauninājumus, vienlaikus saglabājot ciešas saites ar vēsturiskās arhitektūras skaistumu,” stāsta "Studio Libeskind" dibinātājs arhitekts Daniels Lībeskinds.

Foto: Publicitātes foto

Visos "Artery" ēkas 20 stāvos būs iestrādātas novatoriskas apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas, kas nodrošina komfortu un gaisa kvalitāti. Panorāmas skata logi ļaus apmeklētājiem izbaudīt dabisko apgaismojumu un 360 grādu skatu uz Viļņas pilsētu. Biznesa centrs būs A+ energoefektivitātes klases ēka, un tās mērķis ir iegūt globālo "BREEAM Excellent New Construction" ilgtspējas sertifikātu.

Biznesa centrā būs vieta arī restorāniem, kafejnīcām, tirdzniecības un pakalpojumu telpām. ARTERY centrā tiks izbūvēts 35 metrus augsts iekšējais pagalms, kas būs pieejams plašākai sabiedrībai visu diennakti. Pazemes ejā, kas savienos biroju ēku ar Viļņas centru, atradīsies velosipēdu novietne, dušas, ģērbtuves, kā arī viena no lielākajām elektromobiļu un motorolleru uzlādēšanas vietām Viļņā.

Foto: Publicitātes foto

Šobrīd notiek biznesa centra trīs pazemes stāvu būvniecība. Celtniecības darbi virszemē sāksies šā gada vasaras beigās. Projektu izstrādā fonds "Lords LB Asset Management"

A klases biroji ir pieprasīti pat pandēmijas laikā

Nekustamo īpašumu kompānijas "Colliers" partneris un aģentūras vadītājs Latvijā Ēriks Bergmans atzīmē, ka A+ klases biroji būs joprojām pieprasīti, jo kvalitatīvas un modernas telpas veicina darbinieku labsajūtu: "Lai arī pandēmija ir ieviesusi korekcijas biroju platību tirgū, uzņēmējiem vienmēr jādomā par nākotni un perspektīvām.

Strādājot attālināti, darbinieki saskaras ar socializēšanās iespēju trūkumu, kā rezultātā daļai darbinieku zūd lojalitāte un uzticība savam darba devējam. Tāpēc uzņēmumiem ir jāreaģē uz šīm pārmaiņām, piedāvājot risinājumus, kā iekārtot biroju tā, lai darbinieki gribētu tur atrasties un strādāt. Birojam jābūt kā magnētam jeb vietai, kur darbinieki vēlētos nākt, apmainīties ar idejām un attīstīt biznesu.”

Salīdzinot situāciju Baltijas valstīs, Ē. Bergmans norāda, ka arī Rīgas tirgū parādās arvien vairāk A klases biroja telpu, taču kvalitatīvo un moderno biroju platību ziņā Viļņa ir apsteigusi gan Rīgu, gan Tallinu, piesaistot jaunus īrniekus tirgum un veiksmīgi aizpildot šīs platības.

Foto: Publicitātes foto

Biroja koncepcija, kurai nav līdzvērtīgas Baltijā

"Lords LB Asset Management" fondu menedžeris Mariuss Žemaitis saka, ka šodien radikāli mainās tradicionālā biroja kā darbavietas jēdziens, tāpēc "Artery" piedāvās netradicionālu un novatorisku pieeju mūsdienīgam darba veidam. "COVID-19 pandēmija un progresīvās tehnoloģijas maina mūsu darba paradumus un līdz ar to arī birojus, kuros strādājam.

Mēs par biroju mēdzām domāt kā par vietu, kur mums jāstrādā ilgi un smagi. Šodien, pēc mājsēdē pavadīta gada, esam sākuši skatīties uz biroju kā telpu, kas ļauj radīt, uzlabot, gūt jaunu enerģiju un sadarboties.

Biznesa centrs "Artery" apvienos izcilu arhitektūru, lielisku atrašanās vietu un augstākās klases kvalitātes standartus, radot jaunu biroja koncepciju, kurai nav līdzvērtīgas Baltijā,” saka Žemaitis.

Žemaitis norāda, ka pēc pandēmijas darbinieki atgriezīsies birojos, kas būs uzlādēti ar jaunu enerģiju un idejām. Par "Artery" īrniekiem varētu kļūt modernākie un drosmīgākie uzņēmumi. "Mūsu jaunais biznesa centrs jau ir izpelnījies ievērojamu interesi. Mēs radām A+ klases telpu plaša profila un lieluma organizācijām no 10 līdz 500 darbiniekiem. Biznesa centrs izcelsies ar enerģiju un kopienas garu,” uzsver M. Žemaitis.

Foto: Publicitātes foto

"Lords LB Asset Management" ir Lietuvas Bankas licencēta ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas kopš 2008. gada sniedz pakalpojumus institucionāliem un privātiem investoriem. "Lords LB Asset Management" šobrīd pārvalda 12 nekustamā īpašuma fondus, divus privātā kapitāla fondus, vienu enerģētikas un infrastruktūras fondu un divas ieguldījumu sabiedrības.

Kopējā "Lords LB Asset Management" pārvaldīto aktīvu vērtība 2020. gada 31. decembrī bija 660,1 miljoni eiro.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu