Hermanis par seksuālo vardarbību teātrī: "Mums ir bijuši divi konkrēti gadījumi"

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Alvis Hermanis
Alvis Hermanis Foto: Evija Trifanova/LETA

24. maijā klajā nāca raidījums "Осторожно, Собчак!" (" Uzmanību, Sobčaka!"), kurā viesojās Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis. Pēc publicētās sarunas Hermanis atzīst - montāžas procesā šis tas esot izrauts no konteksta un atsevišķos momentos viņa teiktais varētu tikt pārprasts.

Izdevumam "Privātā Dzīve" Hermanis norāda, ka saruna ar Krievijas televīzijas raidījumu vadītāju Kseniju Sobčaku bijusi "vismaz piecas reizes garāka", un, piemēram, tēmā par seksuālo vardarbību viņš esot ticis pārprasts.

"Piemēram, Ksenija mani pratināja par tēmu, ko es darītu, ja mūsu teātrī būtu kāds seksuālās uzmākšanās gadījums. Proti, ja pie manis atnāktu darbiniece un sūdzētos, ka viņai uzmācies slavens aktieris, – kāda būtu mana rīcība? Atbildēju: ja nebūtu pierādījumu un liecinieku, tad tas ir tikai viena vārds pret otra vārdu. Ar to nepietiek, lai kādu apvainotu šādā nodarījumā. Jo tu jau nezini, kuram ir taisnība. Visticamāk, es atlaistu to darbinieci.

Taču tas nenozīmē, ka es kaut kādā mērā atbalstu seksuālu izmantošanu!

No Sobčakas raidījuma tika izgriezta stāsta daļa, kas liecina, ka mūsu teātrī kas tāds netiek un nekad netiks pieļauts," atminas Hermanis.

Taču izdevumam "Privātā Dzīve" Hermanis norāda, ka šādi gadījumi Jaunajā Rīgas teātrī ir bijuši. "Mums ir bijuši divi konkrēti gadījumi, kad esam tikuši vaļā no viena režisora un viena jaunā aktiera. Vienā gadījumā cilvēks psiholoģiski pazemoja aktrisi, otrajā – fiziski," atklāj viņš, piebilstot, ka tam bijuši pierādījumi un vainīgie ir "teātra sabiedrībā zināmi cilvēki". 

Tiesa, konkrētus vārdus gan Hermanis nemin.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu