Teātra dienas izcilības balvas pasniedz Vārpiņai, Krūmiņam un Seņkovam

TVNET/LETA
Teātra dienas izcilības balvas pasniedz Vārpiņai, Krūmiņam un Seņkovam
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Aktrise Vita Vārpiņa ar saņemto Rīgas Starptautiskā kino festivāla un Latvijas nacionālā filmu festivāla balvu "Lielais Kristaps" nominācijā "Labākā aktrise galvenajā lomā" par mātes lomu režisora Jāņa Norda filmā "Mammu, es tevi mīlu"
Aktrise Vita Vārpiņa ar saņemto Rīgas Starptautiskā kino festivāla un Latvijas nacionālā filmu festivāla balvu "Lielais Kristaps" nominācijā "Labākā aktrise galvenajā lomā" par mātes lomu režisora Jāņa Norda filmā "Mammu, es tevi mīlu" Foto: LETA

Teātra dienas Izcilības balvas saņēmusi Dailes teātra (DT) aktrise Vita Vārpiņa, Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Ģirts Krūmiņš, režisors Elmārs Seņkovs, skatuves māksliniece Regīna Kaupuža un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) profesors Gunārs Bībers.

Kā informē Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvis Ričards Vorobjovs, ievērojot epidemioloģisko protokolu, 2. jūnijā DT līdzdibinātāja un skatuves mākslas reformatora Eduarda Smiļģa mājas dārzā tika pasniegtas Teātra dienas izcilības balvas, ko ik gadu rīko LTDS sadarbībā ar LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeju.

Aktrises Lilitas Bērziņas balvu par spilgtu sniegumu pēdējo sezonu laikā un mākslinieciski augstvērtīgu darbu daudzu gadu garumā saņēma DT aktrise Vārpiņa, savukārt aktiera Harija Liepiņa balvu par spožu aktierdarbu iepriekšējo sezonu laikā saņēma JRT aktieris Krūmiņš.

Eduarda Smiļģa balvu par nozīmīgu, spilgtu novatorisku režiju iepriekšējo sezonu laikā un par ieguldījumu latviešu teātra popularizēšanā Latvijā un pasaulē saņēma režisors Seņkovs, bet Helēnas Tangijevas-Birznieces balvu par nopelniem kultūras darbā, ieguldījumu Latvijas baleta mākslā un jauno baleta mākslinieku audzināšanā saņēma skatuves māksliniece Kaupuža

Teātra darbinieka Jēkaba Dubura balvu par mūža ieguldījumu drāmas teorijas, vēstures un analīzes pētniecībā un mācīšanā neskaitāmām studentu paaudzēm tika nogādāta literatūrzinātniekam un kritiķim, LKA emeritētajam profesoram un Goda doktoram Bīberam.

Laureātiem tika pasniegtas mākslinieka Māra Šustiņa veidotās goda zīmes - ordeņi un katrs laureāts saņēma arī naudas prēmiju. Vorobjovs pavēstīja, ka balvu kandidātus iesaka Latvijas profesionālie teātri, teātra kritiķi, Latvijas Profesionālā baleta asociācija un Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) "Nacionālā Mākslu vidusskola" Rīgas Baleta skola.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu